Ne zamandır gazete haberi ya da röportaj paylaşmıyordum. Bugünkü (aslında artık dünkü) yani 13 Nisan 2014 Sabah gazetesinin Pazar eki’nde “Katılımcı Babalık” üzerine bir yazısı / haberi yayımlandı Olkan Özyurt‘un. “Radikal Baba” kitabından da bahsediliyor yazıdan. (Böylece kitaptan da haberim oldu, almakla kalmayıp Kipitap.com’da olmasını da sağlayacağım bu durumda)

babaolmak_sabah_gazeteYazının güzel yanı benim de soru-cevaplarla katılmış olmam… Yazıya link vereceğim; Olkan’ın sorularına verdiğim yanıtları; belki biraz daha da ekleme yaparak birazdan ayrı bir yazı olarak da yayımlayacağım. (Hazır Babaolmak.com’a el atmışken… ;)

Yazının (hatta sayfanın) başlığı: Babasının Kuzusu

Geleneksel babalığın miadı doldu. Farkında mısınız erkekler katılımcı babalığa doğru bir evrim geçiriyor. Artık babalar da anne titizliği ile çocuklarıyla ilgileniyor…

“İki yıl önce yönetmen Fatih Akın ile söyleşi yaparken “Son yıllarda iddialı bir film neden çekmedin?” diye sormuştum. Akın tam da hayatın ortasından bir cevap vermişti: “Genel olarak babalık yapıyorum. İki çocuğum var. Birini okutuyorum, diğeri yeni doğdu. Hani analı babalı büyüsün derler ya, ben de bunun için uğraşıyorum. Çünkü o çocuklar büyüyünce ‘Babam var ama sadece film yapıyor’ demesin. ‘Babalık yaptı bana’ desin istiyorum.” Babalık böyle bir şey.”

Diyerek de devam ediyor.

Yazının linki TAM BURADA
Benim konuyla ilgili dediklerim deTAM ŞURADA esasen…