Montessori Okulu’nda Önemli Bir Viraj

Babaolmak.com’u takip edenler Türkiye’de (İstanbul’da) bir Montessori okulu açmak için uğraşan veli inisiyatifi girişimimizden haberdarlardır. (Hatta şapkamı önüme koyup düşündüğümde Babaolmak.com’un son zamanlarda yeterince güncellenememesinin sebeplerinden biri de boş zamanlarımın okulla ilgili gönüllü çalışmalara kanalize olması sanıyorum) İstanbul Koşuyolu’ndaki Montessori Okulu‘muz bir hafta kadar önce önemli bir virajı geçti…

Artık bir okul binamız var. Yerimiz yurdumuz belli yani. Binayı görmeden bu işin olabileceğine inanamayanlar için artık somut bir şey var ortada. Yapılmış bir kira kontratı, öğretmen kontratları, ortada somut bir dernek ve bir okul binası. Dolayısıyla artık yolculuğumuz iyice hızlandı…

Ama öte yandan hala daha çok desteğe ihtiyacımızın olduğu da bir gerçek. Yeni velilere, yeni öğrencilere, bağışçılara, sponsorlara ihtiyaç var. Artık okulumuzun fiziki ihtiyaçlarını, tadilat ve benzeri gerekliliklerine daha da hakimiz. Haftanın bir çok günü bir şeyler yapmak bir işin ucundan tutmak için okul binasında oluyoruz… (Bundan tüm velilerin nasıl keyif aldığını yazmaya kalksam sayfalar dolar) Demem o ki (bir yandan güzel de bir haber bu) hala öğrenci kontenjanımızda yer var. İlgilenen, okulu görmek ve Emel Çakıroğlu Wilbrandt hocamızla tanışmak isteyenler için bugün (17 Ağustos 2010) bir tanışma toplantısı da var. Davetiyeyi aynen aşağıya yapıştırayım en iyisi:

Merhaba…
Okul binamızın tutulmasıyla birlikte büyük bir hızla binadaki işlere başladık. Dolayısıyla haftanın bir çok akşamı iş çıkışında ve hafta sonları okul binamızda toplanıyoruz.

Binamızın ve adresimizin belli olmasının sağladığı bir büyük avantaj da okul binamızı görmek isteyen veli adaylarının da bazı akşamlar tanışmak için okula gelebiliyor olması.

Bu tanışma toplantılarının en büyük avantajlarından biri eğitim danışmanımız ve yöneticimiz (ve yönlendiricimiz) Emel Çakıroğlu Wilbrandt’ın da toplantılarda bulunması ve soruları olan velileri cevaplaması.

Bu hafta da 17 Ağustos Salı akşamı hem bizler hem de Emel Hanım okulda olacağız. Emel Hanım okulumuzu görmek ve kendisiyle tanışmak isteyen velilerle biraraya gelecek. Biz de alet çantalarımız yanımızda, tadilat ve boya badana öncesi binadaki bir takım mobilyaları söküp kaldırıyor olacağız.

İster Emel Hanım’la veya biz velilerle tanışmak için; isterseniz bir işin ucundan tutmak ya da sadece bir kaç satır sohbet etmek için uğrayacak olursanız, biz 17 Ağustos Salı akşamı 17.30’dan sonra Koşuyolu Salih Omurtak Caddesi no:49’daki okul binamızda olacağız…

Görüşmek üzere

Montessori Okulu Veli İnisiyatifi
www.montessori.org.tr

(Okul adresimize ve haritamıza web sitemizden ulaşabilirsiniz)

İlgilenenler e-posta yoluyla benimle de temasa geçebilir, dernek sitesindeki iletişim bilgileri üzerinden başka arkadaşlarla da…

0 Comments

 1. Harika bir haber bu!
  Keşke oralarda oturuyor olsaydık:(

 2. merhaba,
  sizinle daha once de yazismistik. sonrasinda hem bilgi almak hem de belki dernek uyeligi icin siteye girip, (bence) gereginden uzun ve detayli bir formu doldurdum. acikcasi, tc kimlik no vs. gibi seyler oldugu icin uzun sure dusundum doldurup dolrumamayi, yani sirf bilgi almak icin bunlara gerek olmadigini dusundugumden. formu doldurmamin uzerinden de sanirim bir 10 gun kadar gecti. ancak herhangi bir geri donus olmadi.

  belki okulun acilma surecinde herkes cok yogun oldugundandir.
  bu okulun fikrine ve sonrasinda kendisinin acilmasina cok sevinmistim. umarim seneye elif'i gonderme imkanimiz olur…

  kusura bakmayin, yukarida yazdiklarimdan siz sorumlu oldugunuzdan degil elbette ama sanirim daha once yanit alabildigim tek kisi oldugunuz icin size yaziyorum.
  iyi gunleri iyi calismalar

 3. merhaba ben çocuk gelişimi okuyorum ve önümüzdeki yaz stajlarımız olacak ben stajımı sizin okulunuzda yapmayı çok istiyorum daha önce çok stajlarim oldu ama bir montessory okulunun bana çok şey katacağını düşünüyorum mesleki eğitimim açısından öyle bir şansım var mı bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑