Tadından Yenmez Bir Baba Blogu: Baba Olacağım, Baba Oluyorum, Baba Oldum, Babayım

Geçen hafta gelen bir tweet’le duydum Tuğkan Tepiltepe’nin adını. Mesajı çok ilgimi çektiğinden aklımın bir kenarına not etmiştim sitesini. Sadece bir baba blogu değil, tüp bebek sahibi bir babanın blogu olarak belki de ilkti. Benim de bir arkadaşım neredeyse birebir aynı şeyi yapmak üzere kollarını sıvamış, hatta benden de yardım istemiş ancak çok ilerleyememişti. Biraz da bu sebeple “tüp bebek” gibi bir konuda tüm sürevi kayıt altına alan bir baba görmek heyecenlandırdı beni.

Sonra blogunu okumaya başlayıp ilk yazısındaki samimiyetini ve özel hayatını (biraz da benim gibi) haldır huldur paylaştığını görünce iyice kanım ısındı kendisine (ve bloguna)

Mart 2012’de yayına başlayıp her ay oldukça da fazla yazı yazmış olduğunu görünce Babaolmak.com’un ilk yılı geldi aklıma… (Hoş, dikkat ettiniz mi bilmemi, aylardır göstermediğim performansı gösteriyorum ben de bu aralar siteyi güncelleme konusunda)

“Tüp Baba” lakaplı Tuğkan Kızıltepe aynı zamanda “Alternatif Anne“de de “Alternatif Baba” olarak yazılar yazmaya başlamış. (Zamanında söz verdiğim, beni yazarları arasına katmalarına rağmen -çok saçma bir döneme denk geldiğinden biraz da- bir türlü yazı yazmayı beceremediğim Alternatif Anne‘ye yazılar yazdığını görünce bir kez daha sevindim….)

Hatta tam da yeri gelmişken ALternatif Anne’deki “İlk Babalar Günüm” yazısını da okuyun. Sitedeki ilk yazısı. Çok benzer düşüncelerimiz var baba olmakla ilgili… (O değil de, hiç tanımadan pek sevdim adamı, sonumuz hayrolsun)

Uzatmayayım… Gidin favorilerinize mi eklersiniz, rss okuyucunuza mı eklersiniz, blogroll’unuza mı koyarsınız, benden önermesi:

– Blog: Baba Olacağım, Baba Oluyorum, Baba Oldum, Babayım
Facebook
Twitter
– Daha da bilgi isterseniz: Tüpbebek ve biz

Bu yazı vesilesiyle bu sene babalar gününde ilk kutladığım kişi Tuğkan Kızıltepe ve elbette Lal olsun!

0 Comments

  1. Resmen planlayarak sahip olunan bir evlad, Allah ananı babalı büyütsün :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑