16 Hafta Bitti, Velet Bir Avuç…

Bugün 16 Hafta bitmiş oluyor, bir avuçluk bir veledimiz var tahminen:
– Gözler kulaklar filan artık yerlerinde,
– Velet göz kırpabiliyor, (refleks yahu)
– Işık refleksi oluşmuş,
– Yaklaşık 120 gram kendileri
– Dolaşım sistemi artık fonksiyonel ve çalışır halde,
– Hıçkırabiliyormuş…

Deniz’in karnı gittikçe büyüyor, ama herhangi bir şekilde içerdeki arkadaşı hissetmiyor hala. (Tecrübeli anneler bu aralar hissetmeye başlarmış, yeni annler için 3-4 hafta daha var sanırım) Hareketler başlayınca sanıyorum herşey çok daha fazla değişecek. şu anda herşey teorik hala (evet ultrasonda görünenler var ama onu da film izler gibi izliyoruz) Veletle “interaktivite” başladı mı olacak ne olacaksa… :)

Gelelim 17. haftaya:
17 Haftada veledin cilt altında yağ depoları dolmaya başlarmış, bunun sonucunda da hızla büyüme evresi başlarmış. (Hadi bakalım) İlkel bir soluma başlarmış, sıvı içinde olsa da nefes alıp verir gibi sıvı alıp veriyormuş ciğerler… (Hadi bakalım)
Ben bi yabancı siteleri gezeyim, daha detaylı bulgular elde edersem yazarım ;) (Bu arada Metallica, Nirvana ve Pink Floyd Ninnileri bugün elime ulaştı Amazon’dan. – Hani kaç günde geldiğini merak eden varsa diye yazıyorum)

Bi’de geçen hafta ilk kez gidip bir dükkandan velede zıbın mıbın (aslında zıbınlar mıbınlar) ve pike filan gibi birkaç bir şey aldık. Ama bu deneyimi daha detaylı yazmak lazım galiba… Bunu da bilehare o zaman… :)

0 Comments

 1. ozgur, deniz selam once.

  siteden yeni haberim oldu. hayirli olsun.
  gerci denizcim gelen arkadas icin daha sana hayirli olsun deme firsati olmamisti ama Ozgurle konusmustum.

  Bu arada kimse bilmiyor soyleme dedin ses cikarmadik kimseye ozgur efendi ama masallah sen blog yapmissin da dunyalara duyurmussun.

  gorusuruz.

 2. Özgür

  29 Oca 2007 at 17:27

  ilk üç ay düşme riski yüksek olurmuş, öyle çok dillendirilmezmiş mevzuu.. ondan biraz temkinli davranır gibi yaptık… (hoş 4.haftadan itibaren de gittikçe arttık haber verdiklerimizin sayısı…) ama allah için sen ilk öğrenenlerden birisin be adaş… (herkese böyle diyor da olabilirim elbet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑