Biraz Genç Baba Olmak

Alfie ve kızı Maisie

Friendfeed‘de bir arkadaşım sayesinde İngiliz The Sun gazetesindeki bir habere ulaştım…  13 yaşında bir “çocuk”la 15 yaşındaki kız arkadaşının bir gecelik “yaramazlık” ardından ortaya çıkan durum… Sonuç mu? 13 yaşında bir baba, 15 yaşında bir anne, 30’lu yaşlarında anneanneler, dedeler…

Haberin tamamını tam bu linkin üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Konu, İngiltere’de olduça yaratmış gibi görünüyor. Genç baba, her ne kadar “baba olmak” konusunda kendisini önünde nelerin olduğunu bilmese de şu anda bebekle oldukça ilgili görünüyormuş. Beklenenin aksine omuz silkip evde play station oynamak yerine her gün hastaneye gitmesi, bebeği biberonla beslemek konusunda çok istekli olması vb. şaşırtmış görenleri… Öte uandan kürtaj jarşıtı gruplardan da çifte tebrikler geliyormuş cesretlerinden ötürü. Öte yandan da İngiltere’nin okullardak cinsellik eğitimi konusunda ciddi paralar harcadığı ve bunun karşılığının böylesi olaylar olmaması gerektiği konusunda da yorumlar var. (Bu ikilinin dersi kırdıkları açık, hatta dersi kırdıktan sonra ne yaptıkları da açık :)

Bu arada İngiltere’de en erken baba olan velet de (yıl 1998) 12 yaşındaymış. (Anne yine 15’miş)

Biraz fazla üçüncü sayfa haberi oldu kusura bakmayın.

EK: Radikal’de bu haberin ertesi günü Türkçe olarak aynı haberi yaptı o da burada…

0 Comments

  1. “Bu ikilinin dersi kırdıkları açık, hatta dersi kırdıktan sonra ne yaptıkları da açık.” ֖zgür masadan düşüyordum gülmekten :)

  2. İnanılmaz yaa, benim oğlum 12 ‘sinde,ayy neler geçti şimdi aklımdan :)) Öok masum görünüyorlar,hiçbirşey bilmiyorlar gibi geliyor inşallah öyledir :)

    Bu çocuğa da yazık olmuş yaa :(

  3. Ben cocuga acidim, kiz gene büyük gösteriyor biraz cocuk daha kücücük yaa, cok üzücü bir durum coook. Ahh bu Tv’ler yok mu, her halti gösteriyorlar cocuklarda ne bilsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑