Ebeveyn Koçluğu, aile içinde başta ebeveyn-çocuk arasında olmak üzere iletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik ebeveynleri destekleyen bir çalışmadır. Ebeveyn koçu; kişilerin farkındalığını arttırmak üzere birlikte çalışarak başta oraya konan hedeflere ulaşılmasına yönelik aksiyonların alınmasına yönelik süreçte ebeveyne ya da ebeveynlere eşlik eden bir co-pilottur.

Ebeveyn koçluk alarak bir ebeveyn olarak kendinizi daha iyi anlayıp ifade edebilir, gerek aile yaşamınızda, gerek ebeveyn ya da ortak ebeveyn olarak ebeveynlik tecrübenizde dengeleri daha rahat kurabilir, istediğiniz sonuca ulaşmak için aksiyon alabilirsiniz.

Aile llişkilerinizde tıkandığınız yerleri bulabilir bu tıkanıklıkların sebebini anlayarak önünüzü açmak için büyük adımlar atabilirsiniz.

Koçluk size gerektiğinde kendinizi dinlemeyi ve doğru kararlar vermeyi öğretir. Bu yöntem ile aile ve sosyal yaşamınız ile ilgili sınırlarınızı çevrenize doğru olarak iletebilir, çatışmaları yönetebilir, yaşadığınız olumsuzlukların neden sonuç ilişkilerini çok rahat kurabilir ve buna göre doğru hareketleri belirleyebilirsiniz.