Birkaç hafta önce bir e-posta aldım bir gazeten. (Gazeteden derken, kendisi değil, muhabiri atmıştı e-postayı) Babalar günü için blogger babalarla röportaj yapmak istiyorlardı, hem de e-posta üzerinden olabilecekti… Ben de kabul ettim. Hızımı alamayıp oldukça da uzun uzun cevaplar yazdım sorulara.

Geçen hafta Taraf Gazetesi’nin Etraf ekinde yayımlandı röportaj/haber. Hem kapakta hem de röportajın içinde kocccaman baba-kız fotoğraflarımızı kullanmışlar; gazeteyi alınca güzel bir sürpriz oldu.

Sanal alemin blogcu babaları; Kübra Demir, Taraf 15.06.2013

Günümüz klasik baba figürünü yerle bir eden ve internetin tarifi imkânsız gücünü de yanlarına alarak ilerleyen babalar var artık. Onlar blogcu babalar ve kendilerinin deyimiyle tek eksikleri çocuklarını emzirmemiş olmaları…

…Röportajımız esnasında “Şöyle bir baktığımda tek yapmadığım şey emzirmekti kızımı” diyerek samimi açıklamalarda bulunan Özgür Poyrazoğlu, “Babaların en büyük dezavantajlarının ‘ebeveynliği’ organik olarak yaşayamamaları olduğunu düşünüyorum. Anneler aylarca içlerinde taşıyorlar yeni bir hayatı. Baba ise dış kapının dış mandalı olarak başlıyor sürece. Bilim insanlarına göre babalık doğumla ve ilk temasla başlıyor – ki ben aslında baba olacağımı öğrendiğim ilk gün başlamıştım sanıyorum baba olmaya. Babanın hiç görevi yokmuş gibi bir algıyla başlıyorsunuz yolculuğa, günümüzde neyse ki kırılıyor bu anlayış” diyor.

Tamamına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz