Burçlar ve Ebeveynler ve Çocuklar

Blog fırtınasının ödev verdiği gibi yapıp da burcumun özellikleriyle bir karakter ya da bir dünya yaratmaya kalkarsam pis bir şey olur o… Karanlık, çirkiiiin, kalleş bi’ şey olur… (Lisedeydim herhalde; ufak boyutlu bir astroloji kitapları serisi vardı: “Hain Astrologdan Burçlar”dı serinin ismi… Benim burcumun önünde “kalleş” vardı… “Kalleş Akrep”…

Tüm burç ya da astroloji sitelerinde kadı ve erkek burç uyumu tabloları olur. Hani akrep erkeği ve yengeç kadınının uyumu filan gibi, uzun uzun anlatır ya… Blog fırtınasının ödevini görünce; acaba dedim; “ebeveyn – çocuk” burç uyumu diye bir bilgi bulunabilir mi bu internetlerde…

Oturdum, araştırdım… Baba akrep; kızı yengeç… Hadi bakalım…

Tahmin edeceğiniz gibi lüzumlu lüzumsuz pek çok link buldum. Çok az yerde “x burcu anne-baba nasıl olur” ve “y burcu çocuk nasıl olur” bilgisine eriştim… Hep birlikte analiz edelim:

Yengeç Burcu Çocuğu:

MS_ChildStarSignsCANCERYengeç burcu çocukları çok sevimli ve komiktir. (tamam, doğru) Çekingen olmasına rağmen sevilmeyi ve kucaklanmayı çok severler. (çekingen derken?) Yemek yemekten, farklı tat almaktan ve değişik renkleri görmekten zevk alırlar. (tamam bak bu) Kendi kendine oyunlar oynayacaktır, (evet) ancak pek çok şeyden korktuğu için ebeveynin yanında olmasına ihtiyaç duyar. (yooo?) Hayal gücü fazlasıyla geniştir. (evet, genişçe) İyi davranışları vardır ve kurallara her zaman uyar. (Ya, bıraaak allaşkına) Sevdiği insanlara karşı çok sevecen ve tatlı olurken, sevmediği insanlara katlanamaz. (Bu da doğru esasen) Duyguları sürekli değişebilir. Bir dakika önce gülerken, bir dakika sonra ağlamaya başlar. (neden olmasın) Yengeç çocuğunun dünyayla barışık olmasını istiyorsanız her zaman yanında olmalı ve onu ne kadar sevdiğinizi anlatmalısınız. (Şimdiden son derece barışık dünyayla)

Şimdi gelelim babasına:

Akrep burcundaki ebeveyn, ailesinin duygusal açıdan merkezinde olmak ister. Tutkulu, hassas ve duyguludur. Çocuklarına da derinden bağlıdır. (evet, bağlıdır; pek çok ebeveyn öyle değil midir? illa akrep olmak mı lazımdır?) Çocuklarını karmaşık, hatta gizemli bulur, dolayısıyla da açık ve dürüst olmak için doğuştan gelen huyundan vazgeçmelidir. Ailesine karşı incinebilir olduğunu gösterirse, onlarla yakın ve yararlı ilişkiler kurabilir. Yani duygularını ve korkularını onlara anlatmalı, çocuklarına bu konuda kulak vermelidir. Tarih ve psikolojiyi incelemekten keyif aldığı için, çocuklarının ev ödevlerine yardım etmekten de keyif alır. (Tarih ve psikoloji konusunda çocuklara ödev veren herhangi bir okul biliyor musunuz acaba?) Keskin odaklanma gücünü duygularıyla birleştirdiği için çabuk idrak eden bir annedir, çocuklarının duygularını ve davranışlarını da hemen sezecektir. (Anne derken?)

Çocuklarını anladığı anda, onlardan duygularını ve tecrübelerini kelimelere dökmesini istemelidir, ancak sırlarını onlara karşı kullanmamalıdır. Akrep burcu olduğu için iktidar savaşlarına girmemeli, çocukları her zaman kontrol etmemelidir. Akrep ebeveyni bilinçaltı davranışlarından uzak durmalı, açıklık, karşılıklı güven, duygusal samimilik ve içten gelen sevgiye odaklanmalıdır. Bunlara odaklanırsa, ailenin her üyesi kendini güvende ve bağlı hissedecek, mutlu bir ev kurmuş olacaktır. Akrep ebeveynine hediye alacaksanız, onun anlayışlı, becerikli ve gizemli olduğunu unutmayın. Usta ellerde dizayn edilmiş güneş gözlükleri Akrebin annelik sevgisini arttırır. (Bak yine anne dedi; üstüne güneş gözlüğü reklamı mı almaya çalışıyor acaba?) Akrepler araştırmalardan zevk aldığı için ona aile ağacı seti de alabilirsiniz. (Aile ağacı seti – araştırma bağlantısı konusunda yorumlarınızla beni bilgilendirirseniz sevinirim) İçinde bir sürü tropik balığı olan bir akvaryum onu büyüleyecektir, çünkü o bu tür şeyleri gizemli bulur. (Gizemli derken? Balık işte… Konuşmuyo diye mi gizemli?) İçten yazılmış bir teşekkür mektubu da onu çok mutlu edecektir.

Yukardaki yorumların kaynağı için buraya tıklayabilirsiniz…

Ayrıca başka bir sitede daha derli toplu buldum “yengeç çocukları” ne menem bir şey oluyormuş… (Navigasyon biraz zor, diğer burç çocuklarını bulmak için tıklayacak bir yer bulamadım ama adres satırından burç isimlerini değiştirmek işe yarıyor; bu kıyağımı unutmayın )

Dahası da var:

Bebeğinizin burç karakteri
2013 anne-bebek burç uyumları

0 Comments

  1. O "hain astrolog'dan burçlar" serisi bende de vardı.pek severdim. seneler sonra tekrar toplamak için canım çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑