Geçenlerde Twitter’da gördüğüm bir görseli baolmak”>Babaolmak.com’un Facebook sayfasında paylaştım. Daha paylaşırken pek çok baba tarafından beğenileceğini ve paylaşılacağını, geniş bir kitleye kolayca ulaşacağını biliyordum. Hatta aynı fotoğrafı kendi kişisel Facebook profilimde de ufak bir notla paylaştım ve bir çok arkadaşım da yorumlar yazdılar.

Fotoğrafı zaten bu yazıda paylaşıyorum. Ne yalan söyleyeyim, buradaki tüm maddeler beni çok eğlendirse de elbette ki hepsinin arkasında değilim ya da bir tişört yaptırıp hepsini arkama almazdım. (Bazılarını kesinlikle alırdım bu arada…)

randevu_kurallari

Kızımla Çıkmak İçin Kurallar

1) Bir iş bul.
2) Senden hoşlanmadığımı kafana sok.
3) Ben her yerdeyim.
4) Üzme onu, üzerim seni.
5) Eve yarım saat erken bırak.
6) Bir avkatın olsun.
7) Yalan söylersen bulurum.
8) O benim prensesim senin fetihin değil.
9) Tekrar hapse girmek umurumda bile değil.
10) On a ne yaparsan, bil ki aynısını sana yaparım.

(Tişörtün yaratıcısı MyFatherDaughter.com; burada kendisinden bahsetmemek de olmaz; Baba-Kız konulu yabancı blog isteyenler kaçırmasın ;)

Beni şaşırtan ve eğlendiren ise arkadaşlarım arasında pek çok annenin de fotoğrafı çok beğenip tişörtten yaptırsak almak istemesi oldu. Öyle ya; kadınların, kızları ve dolayısıyla kızlarının arkadaşlarıyla empati kurması daha doğrusu empati değil ama kızlarının destekçisi olması beklenebilirdi. Aslında empati kurması gereken aslında babalar, çünkü malum, babalar aslında birilerinin erkek arkadaşıydı bir zamanlar. (Bazıları halihazırda da öyleler tabi)

Gerçekten de çelişkili duyguların insanı şu babalar. bu gidişle gerçekten de söz konusu tişörtten yaptıracağız (talep çok ciddi miktarda çünkü) İsteyenler aşağıya yorum bırakabilirler; en azından yaklaşık sayıyı bilebiliriz. ;)

Ve eğer hala Babaolmak.com’u Facebook’ta takip etmiyorsanız… Lütfen buyrun…