Geçenlerde uzun süredir sohbet etmediğim ama Babaolmak.com’u iyi bilen bir arkadaşım sordu bu soruyu: “Baba Olmak Devam Ediyor mu?”

Biraz ayaküstü bir sohbet olsa da dilimin döndüğünce anlattım ona günlük yoğunluğumu, neden ve nasıl yazamadığımı ama öte yandan da aslında “baba olmak”ın devam ettiğini.

Öyle ya; iki çocuğun olur da “Baba Olmak” devam etmez mi? (Evet, işimiz gücümüz kelime oyunu; realitede bakılacak olursa Babaolmak.com’da en son geçen sene temmuzda yazmışım. Nerdeyse bir yıl.

Öte yandan o sohbetin ardından düşünmeden edemediğim şey de yazmanın beni ne kadar rahatlattığıydı aslında. Babaolmak.com’un diğer pek çok amacını bir kenara bıraktığımda en bencil haliyle en çok bana yarıyordu Babaolmak.com. Hem yazıp ,

Paylaşıp rahatlamak hem de hatalar aylar hatta yıllar akıp geçerken bir şeyleri kayıt altına alıyor olmak. Öyle ya artık her şey kendimize ait olmayan mecralarda kayıt altında. Facebook’ta, Instagram’da ya da Twitter’da.

Dolayısıyla belki de yine burada kayıt tutmayı denemenin vakti gelmiştir. Belki de 2016 babalar günü vesilesiyle yeniden düzenli yazmaya başlarım burada.

Bir kere daha merhaba!