Bırakın Babaolmak.com’a düzenli ekler, geliştirmeler yapmayı, istediğim performansta yazı bile yazamıyorum malum. Ama dün gece biraz vakit ayırıp birşeyler yaptım… Devamı da gelecek…  Kısaca bahsedeyim:

– Farklı bir yorum altyapısı kurdum siteye. Intense Debate isminde. Yorumları hem ayrı bir yerde yedeklemiş oluyorsunuz hem de Friendfeed.com gibi sosyal paylaşım ağlarındaki söz konusu yazılara yapılmış yorumları da sitedeki yorumların arasında görmek mümkün oluyor. (Kısa bir süreliğine eski yorumlar sitede görünmez oldu ama yakında tekrar görünmeye başlayacaklar. Panik yapmaya gerek yok… Sizin için söylemedim; ben şimdilik panik olmamaya çalışıyorum, o açıdan…)

– Artık sağdaki sütunda en son yorum yazanları ve yorumlarını görmek mümkün. Dolayısıyla yazılar arasında en üstte olmasa bile son günlerdeki sıcak konunun, yazışmanın hangi yazıda olduğunu görmek mümkün.

– En sağ sütunu biraz temizledim Digsby eklentisini yuok ettim. (Neredeyse hiç kullanılmıyordu. (Oradan yazışan ve selam veren birkaç arkadaşa buradan da teşekkür edeyim.) Aynı şekişde haftanın yeni filmlerini de biraz alakasız olduğundan kaldırdım. Yeni filmleri merak edenlere önerim (haliyle) Sinema.com veya Sinemaseans.com

– Bu arada sanırım söylememiştim WPtouck ekjlentisi sayesinde Babaolmak.com’un iPhone’a özel bir versiyonu var uzunca bir süredir ve inanılmaz kullanışlı ve hoş bir arayüz. Eğer iPhone kullanıyorsanız Babaolmak.com’a bir de öyle girin; hoşunuza gideceğini düşünüyorum.

– Sırada neler var derseniz; sürprizi bozmak istemem… İlk etapta birikmiş bir çok yazı ve tanıtılacak linkler; derlenecek dosyalar var.