Haziran’ın son günlerinde gerçekleşen Webrazzi & Techcrunch Meet-Up‘a katılan yaklaşık 400 “internetçi”den biri de bendim. İnternet yayıncılığı alanında çalışan bir internet girişimcisi sıfatıyla bulunduğum etkinlikte Babaolmak.com’un “babası” sıfatı tüm gün neredeyse hiç aklıma gelmedi. (Kızlar şehir dışında olduğundan belki de ;) )

Günün sonunda kokteylde “networking” yaparkense bir anda diğer tüm kimliklerden sıyrılıp “baba” oluverdik bir anda. Bir kaç saniye önce o site kaça alındı, şu site ne kadar girişim sermayesi buldu, sen kaça sattın, şimdi ne yapacaksın türü bir muhabbetin içindeyken Akıllıbebek.com‘un kurucularından biriyle (Engin’le) tanışıverdim. Anne-Baba olarak işi gücü bırakıp Akıllıbebek.com’u kurduklarını öğrendim ki çok fazla konuşma fırsatımız olmadı, ayak üstü olduğu kadar.. Çünkü o gelmeden uyumayan oğlunun yanına eve gitmek üzereydi… Blogcu.com‘un kurucusu Devrim ile yapmakta olduğumuz sohbet de bir anda senin oğlun kaç yaşında, bizimki şu kadar oldu, kaç gündür görüşemiyoruz, bensiz uyumuyor vb. türü bir sohbete dönüştü… (Çok da iyi oldu…)

Gördük ki internetçilik filan bahane, baba olmak şahane… ;) Her iki “yeni” arkadaşıma da buradan selam edeyim…

Biraz kişisel ve sohbet üzerine bir yazı olsa da asıl amacım Akıllıbebek.com‘dan bahsetmekti. Bahsetmiş de oldum… Buyrun tıklayın beyaz, sade ve ilk anda biraz zayıf gelebilecek olsa da dolu dolu içeriği ve samimiyetiyle Akıllıbebek.com‘u gezinin…