Bekar Babalar Grup Çalışması

Normalde Babaolmak.com’da basın bülteni pek yayımlamıyorum. Her şeyden önce kendim deneyimlemediğim bir şeyi tanıtmak ya da duyurmak içime sinmiyor. Ama bu sefer gelen basın bülteni oldukça dikkatimi çekti. Daha önce benzer bir çalışma duymamıştım. Algıda seçiciliğin de etkisiyle duyurayım istedim…

Genelde boşanma süreci ve sonrasında kadınların sorun yaşadığı düşünülür ancak bu yanlış bir mittir. Erkekler de sorun yaşarlar. Bu konuda yardım almak, yaşadıklarını paylaşmak amacıyla “Bekar Babalar” grup rehberliği çalışmasına davetlidir.

Çalışmanın İçeriği:
– Boşanma süreci öncesi ve sonrası yaşanan stres
– Yalnız yaşama alışma
– Çocukların sorumlulukları
– Eski aile ile iletişim
– Yeni adımlar ve yapılan yanlışlıklar
– Yeni bir hayat kurma

Detaylara gelecek olursak:

Yer: Altis
Adres: Bağdat Caddesi No: 176 Gürkan apt. Kat:1 Daire: 5 Selamiçeşme Kadıköy
Oturum saatleri: 19:00-21:00 arası.
Oturum tarihi ve süresi: 6-13-20-17 Ekim, 3-17 Kasım Perşembe akşamları (Bir oturum 2 Saat X 6 Oturum = 12 Saat)

Ücret: 750TL +KDV

Başvuru ve detaylı bilgi için:
Telefon: 0216 368 90 01 – 0216 368 90 02

Not: Gruplar en az 10 kişi ile açılmaktadır.

Bu arada bu çalışmayı kim yönetecek derseniz:

Grup Lideri Prof. Dr. Nermin Çelen:
H. Nermin Çelen İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Bursa’da, orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1973 yılında ODTÜ, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 1983 yılına kadar S. S.Y. Bakanlığına bağlı Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezinde psikolog olarak görev yaptı. 1983 yılında Uludağ Üniversitesinde göreve başladı. 1986 yılında klinik psikoloji alanında yüksek lisansını, 1992’de Eğitimin Psikolojik Hizmetleri dalında doktorasını tamamladı. 1994’te Doçent, 2000 yılında Gelişim psikolojisi alanında Profesör unvanını aldı. Uludağ Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Kurucusu olan Profesör Çelen, EARA (Avrupa Ergen Araştırmaları Derneğinin) yönetim kurulunda iki dönem görev almıştır. Ayrıca SRIF, ITRA gibi uluslararası derneklerinin de üyesi bulunmaktadır.

Alanında çok sayıda yurt içi ve yurt dışı çalışmaları olan 2006 da Routledge Yayıevinden yayınlanan iki ciltlik Dünya Ergenleri Ansiklopedisinde Türkiye bölümünün yazımını Prof. Çok’la paylaşmıştır. Prof. Çelen, halen Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini sürdürmekte ve Lisans, Yüksek lisans ve Doktora programlarında gelişim psikoloji dersleri vermektedir.. İmge Kitapevi yayınlarından yayımlanan “ Çocuk ve Ergen Gelişimi” “Ergenliği anlamak” adlı kitapların çevirine katkıda bulunmuştur Yine aynı yayınevinden yayımlanan “Öğrenme Psikolojisi”, ve Papatya yayınlarından yayımlanan “Ergenlik ve Genç Yetişkinlik” adlı Ders kitapları bulunmaktadır Son kitabi “Bana Neler Oluyor?(2009) Daha popülist bir dille yazılmış ve orta yetişkinin sorunlarına değinilmiştir.

0 Comments

  1. Erdem Uzunoğlu

    23 Eyl 2011 at 09:45

    Bu çalışma grubunu 3 yıl önce tanımış olmayı isterdim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑