Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, bir süredir Babaolmak.com’un sağdaki sütununda fotograf bölümünün altında “I’m in! Are you” (Ben varım, ya sen) yazılı ufal bir görsel var. Tıkladnığında ise “Blog Aksiyon Günü”nün web sitesine gidiyorsunuz.

Babaolmak.com’un müdavimlerinden büyük bir çoğunluğunun bir şekilde blog sahibi olduğunu biliyorum. Dolayısıyla bu aksiyona destek vereceinizi tahmin ediyorum ve işte biraz daha detaylı bilgi:

Blog Hareket Günü, dünya blog yazarlarını, podcast ve videocast yayını yapanları aynı gün aynı konuda yazmaları için bir araya getirmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen, her yıl yapılan bir organizasyondur. Blog Hareket Günü’nün amacı, binlerce farklı insanın farklı görüş ve fikirlerini tek bir konuda odaklamalarını sağlayarak dünya çapında bir tartışma başlatmaktır.

Bu seneki blog hareket (ben aksiyon diyorum) gününün tarihi 15 Ekim. Bu senenin konusu da yoksulluk. Nasıl desteklerim diyorsanız, üç yöntem var:
– O gün blogunuzda yoksullukla ilgili yazabilirsiniz (en önemlisi bu)
– Gelir elde ediyorsanız blogunuzdan, o günün kazancını bağışlayabilir
– Ya da sadece hareketin daha fazla kişi tarafından duyulmasını sağlamak için çevrenize duyurabilirsiniz.

Harekete kaç blogun katıldığının ölçülebilmesi için kayıt yaptırmanız ve daha sonra da 15 Ekim’deki yazınızın içine, size yollanacak kodu koymanız lazım. Böyece o gün kaç blogda yoksulluk ile ilgili yazı yayınlandığı kaç kişiye ulaşılabildiği takip edilebilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın…
Gidip kayıt olmak için tıklayın…
Banner ve linkler…
Konuyla ilgili kaynaklar
Katılan bloglar (şu anda 7072 adet)…