Çocuk İstismarına Hayır!

Uzun zamandan sonra artık bu akşamki iş listeme koca harflerle “Babaolmak.com‘a yeni yazı yaz!” diye yazmıştım. Birikmişler listemde de bir çok konu vardı. Hatta el atmışken Babaolmak.com’a; Çocuk Kitapçısı Kipitap.com‘dan bahsetmeyi, Babaolmak.com ile kapısından girdiğim Televidyon’dan çıkmayıp Sinevidyon ile hafta içi hergün sinema muhabbeti yaptığımdan, Babaolmak.com işe başlayan bir ilişkinin sonunda tematik bloglara olan merakım sonucunda iki aydır PCnet dergisinde “Blog güncesi” diye bir köşem olduğundan, Babaolmak.com’u iPhone özel versiyonundan, 16 aylık veletlerin gelişiminden ve daha bir çok konudan bahsedecektim ancak yazılara başlamak için kırıtırken helen bir mail ile hepsinden vazgeçtim ve yaklaşık son iki saatimi çocuk istismarına karşı bir kampanyayı internette duyurmakla geçiriyorum…

Annecocuk.com üyelerinden Pelin Tüzün’den (ki kendisi Babaolmak.com’un sessiz takipçilerindenmiş) mailinden bir kısmı aynen aktarayım:

Üyesi olduğum “Anneçocuk.com” sitesi artık son zamanlarda artan ve çözümsüzlüğü(!) sebebi ile iyice çirkinleşen “çocuk tacizleri” konusunda bir kampanya başlattı.

Biz bir avuç annenin artık, başta son olaylar olmak üzere, bu tür istismarlardan ve suçluların bir şekilde(!)yırtmasından,sonra da çok büyük halt becermiş gibi televizyon televizyon dolaşıp zafer kazanmış muzaffer komutan edası ile söylemlerde bulunmasından fena halde midesi bulanmaya başlamıştır.

Bu sebeple şimdi vereceğim linkte ayrıntıları bulunan kampanyayı başlattık: http://kampanya.annecocuk.com/

Amacımız biz endişeli annelerin sesini mümkün olduğunca duyurmak ve çocuk tacizleri konusunda yasalarımızda gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlamak.

Kampanyamızı daha geniş kitlelere duyurmak amacı ile blog dünyasına da yaymak istiyoruz.

Bloğunuzda kampanyamızdan bahseden bir post yazarsanız gitgide büyüyerek, minik kırılgan bir kartanesinden kocaman güçlü bir çığa dönüşmesini umut ettğimiz kampanyamıza en büyük yardımı sağlamış olacaksınız.

Dediğim gibi ben bu akşamki nerdeyse tüm işlerimi erteleyip internette elimin uzandığı her siteyi, blogu, friendfeed‘i, sosyal ağı bu kampanyadan haberdar etmeye giriştim. Bu yazıyı okuyan bir sürü kişi de eminim ki kampanyaya katılmaktan çok daha fazlasını yapabilir…

Kampanyaya katılmak için…
Kampanya bannerı için (728 x 90 boyutlarında)

0 Comments

 1. Sevgili ֖zgür,

  Desteğiniz için çok teşekkür ederiz,babaların çabası gözlerimizi yaşartıyor.Ben de en kısa zamanda duyuracağım.

 2. Hediye Çiftçi

  18 Kas 2008 at 22:44

  Böyle duyarlı bir babayı bulmak kolay olmuyor. Ben de sitenin sessiz bir takipçisiyim. Ama bu habere sessiz kalmam mümkün olmadı.

  Bu kitabı herkes okumalı diyorum:
  Anababaların Korkulu Rüyası
  Öocuklara Yönelik Taciz

  http://www.sistem.com.tr/disp.php?kod=94970

  Öocuklarımızı tacizden korumanın yolları anlatılıyor kitapta. Doğrusu hiçbir yerde rastlamadığım bilgiler var. Herkes okumalı herkes… Öocuklarımızı koruyalım…

 3. Zeynep AYTEKİN

  25 Kas 2008 at 21:21

  Öocuk istismarının her türlüsüne ağır cezalar verilmeli,
  Buna çocuğun velayetini elinde bulunduranların istismarları da dahil.

 4. çocuk istismarına hayır

 5. çocuk istismarıyla en iyi mucadele yöntemi çocuklarımızı eğitmektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2021 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑