Gecikmiş Aşılar

İki haftaki önce 15.ay kontrolümüzde Zeynep biraz rahatsız, hafifi üşütmüş olduğu için aşı olamamıştı. şimdi artık hiçbir sorunu kalmadığından aşıya gidebilirdik… Bugün gittik…

İki aşı birden vardı günün mönüsünde: Su Çiçeği ve Zatürre (için son doz Prevenar). İlkini çok problemsiz atlattık. Sadece en sonunda hafifi bir yakarış oldu ama ikinci aşıda harbi ağladı böcek. (Hoş dikkatinin başka bir yere çekilmesiyle sustu; bu da toplam ağlama süresini 45 saniyeye filan çekiyor)

İlk aşı sebebiyle 15 gün kadar sonra hafif bör döküntü olabilirmiş, olursa doktora bilgi verilecek. Prevenar da aynı gece ateş yapabilirmiş. (Ki bu aşı sonrası ateş olayı hiç başımıza gelmedi)

Öte yandan küçük hanımın köpek dişleri de geliyor (galiba hepsi bir anda) En zor çıkan dişlerden olan köpek dişlerinin gelmeye başlaması gözlemlediğimiz kadarıyla çok büyük sıkıntı yaratmasa da geceleri daha sık uyanmaya sebep oluyor. Sabah karşı saatlerde bu uyanışlar anne ve babanın yatağına transferle son buluyor ve derin uykuya dalınıyor. (Yoksa yine kullanılıyor muyuz???)

15.ay kontrolüne 13’den sonra iki ay vererek gitmiştik. Sıradaki randevu 18.ay kontrolü; yani bu sefer de 3 aylık bir aradan sonra göreceğiz doktorumuzu.

0 Comments

  1. Merhaba,
    bizim Zeyno geçen ay Suçiçeği aşısı oldu. Döküntü olmadı. Benim gibi sürekli vücudunu kontrol etmenize gerek yok yani :))

  2. Merhaba,
    Sitenizi ve yazılarınızı beğenerek izliyorum ama birşey belirtmek istiyorum. Böyle güzel masum bir sitede güzel bebişlerimizle ilgili yazıları okurken yazının sonuna doğru altta birden “Ankara’ya özel arkadaşlık sitesi” diye bir reklam görünce dumur oldum. Bilmiyorum nasıl ayarlanıyor bu reklamlar kendiliğinden mi çıkıyor ama sitenin tüm masumiyetini bozmuş.
    Belirtmek istedim.
    Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑