İki Ev, Tek Takvim: CoFamilies.com

Kızımızın iki ayrı evi oluşuyla ilgili çok fazla şey yazmadım buraya ancak dönüp baktığımda’ benzer durumda olan pek çok ebeveyne (ki tahmin edilebileceğinden çok daha yüksek olduğunu biliyorum bu sayının) inanılmaz ışık tutacak bir süreçten geçtiğimiz, bu tecrübenin paylaşılmasının önemi elbette ki yadsınamaz.

Nerdeyse altı ayını dolduran bu operasyon esnasında bana kaynaklık eden kitaplar, web siteleri ve makaleleri yavaş yavaş paylaşmaya başlayacağım Babaolmak.com’da… Paylaşılması en kolay şey elbette bir web sitesi olacağından işe bir takvim sitesiyle başlamakta fayda var. (Evet sürecin başı veya ortası degil sonu ve sonucuyla ilgili bir paylaşım bu ancak pratik olarak bakıldığında günlük hayatta oldukça işe yarayan bir site. – En azından bizim için)

Elbette hafta içleri annede hafta sonları babada ya da haftanın şu günleri babada, diğerlerinde annede türü çok net bir bölüşüm olduğunda takvime gerek bile kalmıyor ama bizim gibi kısa preiyotlarla arka arkaya paylaşım yapıldığında ( iki gün birimizde iki gün diğerimizde ya da üç gün birimizde üç gün diğerimizde gibi) ve araya iş seyahatleri ya da şehirden küçük kaçamaklar da devreye girdiğinde kolay kullanılır pratik bir takvim oldukça işe yarıyor.

Ayrı evlerde yasayan ebeveynler arasında cocukların paylaşımlarını bir takvime dökmeye kalktığınızda ve araştırmaya başladığınızda karşınıza yaklaşık 10-12 bilinen takvim sitesi geliyor. Pek coğuna üye olup denemiş biri olarak aralarında en kullanışlı ve işe yarar bulduğum: coFamilies.com (Elbette bir takım eksik fonksiyonları var, cok cok daha iyi olabilirdi)

Sadece gece kalışları değil, gün içindeki etkinlikleri de takip edebildiğiniz gibi, anne, baba, çocuk, bakıcı gibi pek çok kişiyi de sisteme dahil etmeniz mümkün olabiliyor. Çok kolay kullanılabilen takvimin bana kalırsa şu an için en büyük eksiği anne ya da babadan biri takvimde değişiklik yaptığında diğerine otomatik bir bilgilendirme mesajının gitmiyor oluşu. Ki bu da “Takvimi revize ettim, sevgiler” başlıklı basit bir e-mail gönderimiyle çözülmeyecek bir şey değil. (Ki sistem tek tuşla takvimi e-mail olarak gönderiyor aslına bakılırsa)

Hiçbir zaman kullanmanız gerekmeyeceğini umarak…

0 Comments

  1. Merhaba,
    Hamilelik sürecinin sonunda işten ayrıldıktan sonra blogunuza rastladım ve ilk karşılaştığım yazı buydu yani son yazınız…sonra blogu biraz inceleyince ardı arkası kesilmedi okumalarımın, anne bloglarından daha fazla okudum, sanırım zeynep beni büyüledi ve nasıl bir süreç yaşadığınızı görmek için ilk yazınızdan itibaren kronolojik olarak okumaya başladım (bu arada Mai Ada kızımız dünyaya geldi). ve şimdi başladığım yerde yine aynı yazıdayım..Çok teşekkür ederim bu süreçte siz farkında olmasanız da benim yanımda oldunuz..
    Boşanmış bir ailenin çocuğu olarak en büyük korkularımdan birisi başınıza gelmiş olmasına üzüldüm ki zaten bu benim korkum:)Zeynepin çok iyi baş ettiğini görünce de sevindim. kronolojik olarak okurken eşinize yazdıklarınızı sanki hiç bu şekilde olmazmış gibi gelmişti..yazılarınızdan birinde anne baba olurken eş olmayı ihmal etmemek gerek yazmıştınız sanırım daha çok dikkat etmem gerekiyor bu konuya, yardımlarınız için tekrar teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑