Malum fırsat sitelerinden geçilmiyor ortalık. Sadece fırsat siteleri de değil “kişiye özel” alışveriş de denen indirim sitelerinden; gruplara indirim yapan “groupon” sitelerine kadar bu aralar her yan fırsat… Çocuklarla ilgili fırsatlar sunan “Unnado“dan da daha önce bahsetmiş, isteyenlere davetiye gönderebileceğimi söylemiştim. (Gönderiyorum da)

Çocuk Kitapçısı: Kipitap.com da bu anlamda trendi yakaladı diyebiliriz. Artık her gün farklı bir kitabı %50’lere varan indirimlerle satıyor… Hatta içerden (!) aldığım bilgiye göre %75’lere varan fırsatlar üzerine çalışıyorlarmış… Bu fırsatlardan haberdar olmanın en kolay yollarından biri, elbette ki her gün Kipitap.com’a girip sol üst köşedeki “Günün Fırsatı”na bakmak. Ya da bir takım bloglarda da aynı kutuya rastlayabilirsiniz. (Bknz. Şekil I, Babaolmak.com’un sağ sutunundaki fırsat kutusu…

Hatta eğer ki bir blogunuz varsa; aynı kutudan siz de koyabilirsiniz… Hem siz, hem de okuyucularınız günün fırsatından haberdar olmuş olursunuz. Üstelik fırsat kutusunu bloguna ekleyenler için Kipi’nin bir takım şıklıkları olacağını da bizzat duydum… (Kipi’ya ulaşamazsanız bana da mail atabilir, hatta bu yazının yorumlarına yazabilirsiniz blogunuzun adını)

Fırsat kutusunu blogunuza nasıl mı ekleyeceksiniz? Tek yapmanız gereken aşağıdaki kod satırını, blogunuzda fırsat kutusunun görünmesini istediğiniz yere yapıştırmak… (Haber vermeyi unutmayın ama)

<script type=”text/javascript” src=”http://www.kipitap.com/Api/frame.js“></script>

Bu arada çocuk kitapçısı’ndan yeni atraksiyonlar da yolda… Ama hepsini bir seferde yazmak olma değil mi? :)