DVD – Yaşama Yolculuk; Anne Karnında Yaşamın Öyküsü

En Gerçekçi En Çarpıcı Üç Boyutlu Görüntülerle İlk Kez

İleri tıbbi görüntüleme teknikleri ve 3 Boyutlu canlandırmalarla, anne karnındaki yaşam ilk kez bu kadar ayrıntılı izlenebiliyor. Tek hücreden doğuma dek, anne karnındaki yaşam yolculuğunun tüm gizemleri böylece açığa çıkıyor.

Yaşamın yeşermesi, hiçlikten çıkıp insana varmak kadar muhteşem bir öykü olabilir mi? Anne karnındaki yolculuğun ilk anı, tek bir spermatozoidin kazandığı bir yaşam yarışıyla başlar. Bu yarış sonucu tek hücreli bir yumurta döllenir ve genetik miras nesilden nesle aktarılır. Artık yeni bir yaşam yeşermiştir. Bu tek hücre dokuz ay sonra bir insan olarak ışığa kavuşacaktır.

Bebek bekleyen genç bir annenin öyküsü ve doğacak çocuğunun yaşam yolculuğu 3 boyutlu görüntülendi. Dokuz ay boyunca izlenen bebeğin öyküsü, 2000 günlük yapım çalışmasının sonunda, 2.6 milyon Euro bütçeli bu muhteşem filme dönüştü.

Yumurtanın rahme yerleşmesinin ardından nasıl aşama aşama geliştiğini, hücrelerin farklılaşarak organları oluşturmasını, beynin nasıl geliştiğini ve duyuların nasıl uyandığını, bebeğin annesiyle kurduğu iletişimi ve doğumun nasıl gerçekleştiğini adım adım izleyebilirsiniz.

Satın almak için tıklayabilirsiniz… 

0 Comments

 1. merhabalar..
  şu an 24 hf.lık olan eşimle beraber yaklaşık 3 aydır gerçekten büyük bir zevkle blogunuzu takip ediyorum. bebek ihtiyaçlarından hastane listelerine kadar pek çok konuda hem ֖zgür sayesinde hem de yorumlarını paylaşan arkadaşlar (özellikle pelin!!) sayesinde epey bir bilgi sahibi olduk. başta özgür olmak üzere herkese çok çok teşekkürler..

  özgür ve diğer baba adaylarının babalar gününü kutluyorum..

 2. Gaza gelsem de Babalar günü yazısı yazsam diye pazar sabahı, Deniz daha yataktan kalmadan bilgisayar başına oturdum… Fatih, babalar günümü ilk kutlayan oldu. (Hatta yazdığı yorum, açıkçası çok da güzel bir babalar günü hediyesi oldu benim için; bu blog’u sadece kişisel bir günlük amacıyla yayınlamadığımı hatrlattı üstüne üstlük)

  Bu vesileyle ben de önce bugün ilk babalar gününü kutlayan taze babaların sonra kıdemli babaların “babalar gününü” kutlarım… Veletlerimizin yakınında olup, kokularını duyabildiğimizde, aslında her gün babalar günü; onlar da en güzel bablar günü hediyelerimiz değil mi… ;)

  Sevgiler…

 3. Merhaba,

  Merakla ve ilgiyle devam yazılarınızı takip ediyorum. “Yaşama Yolculuk” isimli DVD’yi daha önce almıştım gerçekten harika, tüm anne-baba adaylarına tavsiye ediyorum.

  Mutlu günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑