Anne Karnında – In The Womb

Bu aralar National Geographic’de yayınlanıyor: “Anne Karnında” Üç bölüm aslında. Daha doğrusu üç farklı belgesel. İlki anne karnında tek bir bebeğin ilk anından doğumuna kadar olan biteni anlatıyor. İkinci belgesel anne karnında birden fazla gebelik hakkında. (Biz ilk bunu seyretmiştik) İkiz, içiz, dördüz gebelikler ve doğumlar. Üçüncü ise (ki bunu biz de seyredebilmiş değiliz henüz) hayvanların gebelik ve doğum süreçleri.

Kesinlikle taktire şayan, doğum anını da birebir seyretmeniz mümkün. (Hem normal hem de sezaryan seyretmiş oldum böylece hayatımda ilk kez) (Ben bir şey değil, Deniz de seyretti ki dehşete düşmesine yetti ister istemez…)

Bu satırları okumakta olan anne (ve hatta baba) adayları varsa mutlaka seyretmelisiniz. Olay hakkında kesinlikle çok açıklayıcı bilgiler veriyor belgesel. Nasıl detaylı bilgi bulurum bu belgesellerle ilgili derken DVD’si çıkmak üzereymiş onu öğrenmiş oldum. Tıklayıp DVD’ler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz… Belgeselin orijinal ismi “In The Womb” bu arada ;) (Nisan 2007 sonuna kadar aynı konuda bir NG Fotograf Sergisi de var Kanyon’da, duyurulur)

0 Comments

 1. Ender Yavuz

  19 Nis 2007 at 21:39

  Bende sizin gibi bir baba adayıyım. Sitesiniz gerçekten çok hoş, uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum. Bizim veletimizde şu an 7. ayıdoldurmak üzere.. dün ilginç birşey oldu.Doktorumuz 4. aydan itibaren kız olduğunu söylüyordu, dünkü kontollerde bizi şoke etti; veletimiz erkekmiş!!! Ne yapacağımızı şaşırdık, bir ton pembeli eşyalar beşikler falan filan:) Kızım diye seslenirken şu an oğlum demek çok garip geliyor.. Gerçi sağlıklı olsunda gerisi yalan.. Bende bi baba adayı olarak kıskandım sizi paylaşayım dedim :P yeni yazılarınızı da bekliyoruz bu arada (biz birazcık önden gidiyoz ama olsun:))

 2. Özgür

  19 Nis 2007 at 23:40

  Sonunda… şimdiye kadar sadece tanımadığım anneler, anne adayları ve tanıdığım anneler ve anne adayları ve bir de baba yorum yazarken ilk kez tanımadığım bir baba, hatta baba adayı yorum yazdı. (Tam şu anda düşündüm ki, yorum olarak yazacağıma yazı olarak yazayım bunu ben siteye…)

  Ender Bey, veledinizin sağlıklı olmasına çok sevindim. Demek ki biraz utangaç bir velet kendisi, bu kadar zaman pipiyi sakladığına göre…

  Israrlar kızımıza (eğer gerçekten öyleyse tabi) pembe birşeyler almaktan kaçınıyoruz biz de… Neyse…

  Gerçekten de garip olmuş kızınızın oğlunuza dönüşü… Ama iyi yanından bakmak lazım… Ya doğumda öğrenseydiniz bu sürprizi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑