Hafta Hafta Bebek Gelişimi

Gördüğüm kadarıyla internette gebelik takvimleri daha popüler… Sanırım gebelik esnasında olan biteni görmek mümkün olmadığından, neler olup bittiğini takip etmenin tek yolu bu tip gebelik takvimleri. Sonrasında veletler dünyaya geldikten sonra zaten göz önünde olup, gelişimi üç aşağı beş yukarı takip edilebilir olduğundan çok da fazla bir ihtiyaç kalmıyor “bebek gelişimi takvimleri”ne

Ama elbette bu konuda da çok sağlam kaynaklar var(dır) İnternette orta halli bir turalamanın sonunda ingilizce olarak hoşuma giden bir kaç gelişim takvimi buldum:

Baby Development Weeks (1-52): Pregnancy Weekly isimli hamilelik sitesinin bir hizmeti. Oldukça hoş ve detaylı şekilde hafta hafta gelişimden bahsediyorlar. Asıl odaklandıkları evre hamilelik olmasına rağmen başarılı bir çalışma.

Parenting.com: Hafta hafta olmasa da aşama aşama bebeklik ve çocukluk evrelerini özet olarak değil, detaylı bir çok makaleyle inceliyorlar, oldukça sağlam bir kaynak. Tasarım ve fonksiyonalite de çok iyi.

Ask Dr.Sears.com: Tüm aile çocuk doktoru (veya hemşire filan) olunca böyle oluyor demek ki. Anne ebe, baba ve iki oğul çocuk doktoru. Dolayısıyla oldukça sağlam bir kadroyla aklınıza takılabilecek bir çok soruya yanıt veren bir site çıkmış ortaya.

Babies Online: Bebeğinizin doğum tarihini girince hem bebeğin doğum tarihine bağlı bazı geyik bilgiler veriyor (favori taşları nelerdir, okula ne zaman başlayacak, burcu nedir vb…) hem de hangi haftadaysa gelişimine dair bilgiler veriyor.

En popüler uygulama ise elbetteki e-posta adresi toplamaya da yarayan bülten üyelikleri. Veledinizin doğum tarihini giriyorsunuz, hamilelik veya bebek gelişimi hakkında ilgili haftalara dair bilgiler posta kutunuza haftalık olarak geliyor.

0 Comments

  1. Ben babycenter.com’dan aldigim maillerden oldukca faydalanmis, cok eglenmistim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑