Bir tükenmez kalem uzunluğunda ve sadece 284 gr. olarak dünyaya gelen Amillia, anne karnında 23 haftadan az kalıp yaşamayı başaran ilk bebek oldu

Amillia Sonja Taylor, dünyaya gözlerini açtığı 24 Ekim’de, 24.13 cm. uzunluğunda ve 284 gr. ağırlığında bir bebekti. Çok erken gelmişti! Normal hamilelik süresi 37-40 haftayken Amillia annesinin karnında sadece 22 hafta geçirmişti.
Doktorlar pek ümitli değildi. Normal şartlarda 400 gram altında bir bebeğin yaşama şansı yoktu. Ancak Amillia tüm doktorları yanılttı, dört aylık mücadelenin ardından taburcu oldu.
şimdi boyu 64 cm., ağırlığı 2 kg. olan Amillia’nın doktorları onun anne karnında 23 haftadan az kalıp da yaşamayı başaran ilk bebek olduğunu söylüyor. Bebek bu süre içinde solunum ve sindirim problemleri ve yumuşak bir beyin kanaması atlattı. Doktorlar, “Aslında tüm sorunlarla başa çıkabiliriz ama en önemlisi beyin” diyorlardı.

Haberin tamamını 21 şubat 2007 tarihli Radikal’de okuyabilirsiniz…
Mucize Velet’in boyutlaına dair bir fotograf isterseniz tıklayıp şu yazıya ulaşabilirsiniz: Tiny Amillia’s early birth shock