Çocuk Sahibi Olmadan Önce Yapılması Gereken 70 şey

Bu yazıya bugün rastladım (zaten çok da tazeymiş) Çocuk sahibi olmadan, o sorumluluğun altına girmeden ve hayatınız yeni bir yön, yeni bir ivme kazanamadan önce yapılması gereken 70 şey.  (Ki bu satırları okuyanların büyük kısmı için sanırım çok geç) Satırların sahipleri listede oldukça ilerlemişler dediklerine göre. (Ancak listeyi tamamlamak da her babayiğidin harcı değil orası belli)

Yaşadığımız coğrafya sebebiyle de bir takım kısıtlar var elbette. Dolayısıyla bu yazıyı babaolmak.com’a almamın bir sebebi de belki yorumlar aracılığıyla kendi listemizi yapabiliriz. (Hatta abana kalırsa listeyi yaptıktan sonra “neden ç.ocukla birlikte de yapılmasın ki” dediğimiz maddeleri de ayrıca işaretleyebiliriz. (Mesela Mardin’e, Antep’e, Hasankeyf’e gitme hayallerimiz var, kızımızdan önce yapamadık ama şimdi düşünüyorum, bir süre sonra hep beraber de yapabiliriz aslında…) Ama listede göreceğiniz, paraşütle serbest atlayış, köpekbalıklarıyla yüzmek vb. gibi deneyimler için çok geç kalmış olabiliriz… Evet. :)

Buyrun link burada:
70 Things To Do Before Having Children

0 Comments

 1. hahahah ben mardin’e de gittim, hasankeyf’e de gittim, paraşütle atlamanın ucundan döndüm, köpekbalıklarıyla yüzmek için kasaya gittim, bugün git yarın gel dediler, yüzemedim..

  ama diyorum ki, mardin, hasankeyf…v.s. gibi yerlere gidebilmek için hala geç değil.. toprak ve zeynep babanne/annane’lerine teslim edilir, bayramda uçarak (paraşütsüz) gidilir gelinir…

  buna ne denilir?

 2. Özgür

  28 Ağu 2008 at 16:01

  Valla Ozan’ım,
  Dediğim gibi…

  Bizim ekip 3 kişi; biz nereye Zeynep oraya; hele de basenlerimizin keyfi için yapıyorsak etkinliği, Zeynep mutlaka bizle… (Anca beraber kanca beraber demişler)

  Dolayısıyla kendisi bizimle fotograf gezilerine gelebilene kadar (birkaç günlük olanları kastediyorum) öteledik planları programları.

  Ama tüm kızları satalım, bir haftasonu tek gecelik bir çekim gezisine çıkalı diyorsan hemen değerlendirelim bu öneriyi ;)

 3. Özgür

  28 Ağu 2008 at 16:20

  Öocuk Sahibi Olmadan Yapılması Gerekenlere Ekler…

  – Bol bol sabah keyfi ve hatta yatakta kahvaltı. (uzun bir süre ara vermek gerekebilir)
  – Geç saatlere kadar eğlence, ertesi sabah gözünü açamamasına alkol tüketimi… (Hele de çift olarak bir daha kolay kolay fırsatınız olmuyor)
  – ֖zellikle bayanlar için; hamilelik ve emzirme süresince yiyecek ve içeceklerdeki kısıtlama düşünülürse önden yenecek ve işçecekler listesi yapılabilir…

  [dikkat ettim de sadece eyeme iiçmeyle ilgili mddeler yazıyorum]

  – Trekking ve bol yüryüşlü fptoğraf gezileri. (Sonra 3 kişi yapmak zor olabilir en azından bir süre)

  devam edecek…

 4. bakın bence önemli olan çocuk sahibi olmadan önce yapılan şeyler deil olduktan sonra yapılacak şeyler örneğin kesinlikle yapmamız gereken birşey yargısız infaz bunu yapan binlerce babamız var en çok onlara sonrada henüz baba olmayanlarasöylüyorum. bakın ben bir erkek çocuğu olmama rağmen annemle daha yakınım babamla konuşmaya korkuyorum çünkü yargısız infazdan nefret ediyorum.bu arada bu siteye verdiğim e mail ve isim yalan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑