İlk Tatil…

Ufak tefek denemelerle evden uzak kalmaya başlamıştık. Gün boyu uzaklaşmalar, tek gecelik misfirlikler derken bir önceki hafta iki günlük bir hafta sonu kaçamağının ardından geçen hafta ilk uzun tatilimizi yaptık kızımızla. Bir haftalık bir tatil…

Anlatılacak belli başlı detaylar var. Hepsini tek yazıda olmasa da ayrı ayrı (aklıma geldikçe) yazacağım. Kızımız hayatının en yoğun haftasını yaşadı geçen hafta… (Tüm hayatı derken hepi topu 2,5 aylık hayatı var aslında malum :)

– Kilometrelerce uzağa gitti evinden, odasından, sallanan koltuğundan, dönencesinden ve elbetteki yatağından…
– İlk kez uçağa bindi (Dönüşte ikinci kez uçağa bindi)
– İlk kez feribota bindi, iki saat son derece uslu durup son üç dakikada bastı yaygarayı…
– Hepsinden önemlisi ilk ke denize girdi. (Detaylar ve fotoğraflar çok yakında…)
– Pusetini ilk kz kullandı. (Port-bebe devri kapandı, artık pusetinde uyuyor hanfendi)
– Metallica body’sini giyip pozlar verdi… Bak. şekil 1A, şekil 1B
– Kendisinin en çok benzetildiği arkadaşlarımızla tanıştı… Bak. şekil 1C
– Yavaş yavaş ellerini kullanmaya başladı. Hala farkında olmasa da özellikle sağ elini bilinçsizce kullanıyor artık. (emziğinin ağzından düşmesini engelleyebiiyor, parmğını yanlışlıkl emziğe geçirip emziği bizat çok uzağa attırabiliyor, bir de “çok düşünceliyim” pozu verebiliyor yumruğunu kullanrak: Bak. şekil 1D)

Kabaca özetlmek gerekirse bir süredir sokaklarda, evde uyuduğundan çok dah rahat uyuyor kızımız. Özellikle taş döşeli tangır unur yollarda puset içinde zıplaya tıngırdaya uyumaya öyle bir alıştı ki eve dönünce odası ve yatağı çok sessiz geliyor muhtemelen kendisine. Hatta dün biraz sokağa çıktığımızda “oh be dünya varmış sonunda yine dışardayım” dercesine aynen uykuya daldı… :)

Sonra detaylı da yazacağım ama tatilimizin, daha doğrusu 2,5 aylık bir veletle atıldığımız ilk ttil denemesinin son derece başarılı geçmesinde byük katkısı olan Eski Datça Evleri‘nin tüm “personel”ine teşekkür ederiz… Herşeyi çok kolaylaştırdılar bizim için… :)

0 Comments

  1. biz de 2.5 aylıkken muğla akyaka(gökova)’ya gittik. Öok güzel geçti hiç bi sorun çıkarmadı kerata. maaşallah çok güzelleşmiş zeynep..

  2. Aciklamalar icin tesekkur ederim.Yazilarinizin devamini bekliyorum.

    Saygilar

  3. baba değilim ama heralde çocukla zorlanılıyor olsa gerek ki otellerde özellikle bu işler için çalışan insanlar var…tşk.ler pyalaşım için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑