Kızımız 400 Gr.

kizimiz05032007.jpgSabırla beklenen 4 haftanın sonunda bugün yine doktorumuz Sedat Bey’le görüştük. Kısa ve öz bir görüşme oldu, neredeyse tamamı ultrason cihazının önünde geçti. Kadro da kalabalıktı üstelik, kızımızın teyzesi ve babaannesi de yanımızdaydı.

Kızımız artık 400gr. ve 25cm boyunda. 21 hafta 3 günlük. Kıpır kıpır… (Yandaki resimde uyuyor gibi yaptığına bakmayın…) Keyfi oldukça yerinde görünüyor. Boyutları ortalama değerler arasında.

15 gün sonra detaylı ultrason randevumuz var, aynı gün doktorumuz Sedat Bey’le de randevumuz var. Detaylı ultrasonun sonuçlarını değerlendirip artık yavaş yavaş, nerede, nasıl bir doğum konularını konuşmaya başlayacakmışız. Hadi bakalım…

(Bu arada Deniz’in kilolarına fazla takılmadı bu sefer… Toplam 5,6 kilo almış Deniz (5 Ayda) aslında 3 olması lazımmış, böyle giderse de 17-18 kiloyla tamamlayacaksın hamileliği diye bir gaz verdi ) (Son bir parantez, epidural’in bir yan etkisini öğrendik; gece çok sarhoş olup da ertesi gün akşamdan kalma olarak sağlam bir başağrısıyla uyanırsın ya; bu akşamdan kalmalık durumu 10 gün kadar sürebiliyormuş epidural’de)

0 Comments

 1. herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim. artık yaz gelsede kızımızı alsak kucağımıza… bi de adı belli olsa diyorum!!!!
  bu arada başağrılarını hafifletmek için epidural sonrası ciddi şekilde su tüketmek gerekiyormuş.muhakkak zamanı geldiğinde doktorunuz söyler ama ben yeri gelmişken söyleyeyim dedim.
  sevgiler

 2. Epidural ne?

 3. Banu’ya cevaben;

  Epidural, doğumda omurilikten, anneye enjekte edilip, belden aşağısını hissetmemesi ve ağrı duymadan doğum yapmasını sağlayan bir iğne. Maalesef ülkemizde sezeryan normal, normal doğumda anormal olarak gösterildiğinden kamuoyu epidural ile normal doğumun yapılabileceğine dair bilgilendirilmedi. Tabiki bu epiduralin yan etkileri olacaktır. Ama normal doğum gibisi var mıdır? (Tamam bir erkek olarak söylemesi bana kolay gibi gelsede normal doğumdan yanayım arkadaş!) Bu arada Doğum türleri içinde birde suda doğum var ama onunda artıları eksileri var. Bunu da bilahare bi gün yazmaya çalışırım.

  Erol
  (Kıdemli baba) :-D

 4. Pardon bir de şöyle tıbbi bir link vereyim. Tam olsun

  http://www.gebelik.org/dosyalar/anestezi/epidural.html

 5. Haaa, tamam duymustum ben onu. Adini bilememisim megersem. Ben normal normal dogum istiyorum ama du bakalim harbiden geldiginde gotumuz yiycek mi… Aciklamalar ve link icin de tesekkur ederim kidemli babaya. Bi suredir yeni giris olmadigindan ugramamistim da siteye, o nedenle gec oldu.

  Simdi burayi okudum ya gene hamile ruyalari gormeye baslarim. Ulen Deniiiiz senin yuzunden oluyo hep bunlar bea! Ne abilik gubilik ruyalar goruyom belli diil. Neyse, kotu bisey diil sonucta. Bu arada uc adet kuzenim de hamileymis, hepsi ayni anda dogurcaklar, bu nasi is yarabbim, sozlesip de mi yaptilar ki!?

 6. Yapın işte orda… Kanadalı bi velediniz olur fena mı :)

  Zaten çok geç kaırsanız kuzenlerin aynıyaştaki üç veledi, sizinkini ezer ilerde, ona göre… (Hehehe… Son derece bilimsel oldu bu yorumum)

 7. evet biliyorum, kardesim de ayni seyi soylediydi. biz 78’li 80’liler bir olup 83’lu veledi disladik hep diye yuzume yuzume vurur hala.. neyse iste iki sene icinde seyetcem ben, kanada’da zor ama. hele bi deniz doorsun, alicam ondan tavsiyeleri, burda boole tek basima (hadi taam sinan var ama) kiz arkadaslarim, kiz kardesim, anam falan olmadan dourmak akil kari mi diye. heheyt…

 8. Sİteye girip çıktığımda bu fotografı her gördüğümde veledin Deniz’e benzeyeceğini hissediyorum. Öok hoşuma gidiyor…

  Bakın buraya yazıyorum, kızımız Deniz’e benzeyecek; özellikle kemik yapısı; gzöler kaşlar filan… (Muhtemelen de satışın veya açık kumral olacak…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑