24 Bitti!

Evet, bugün itibariyle 24 haftamız bitti. 24. Hfatnın bir önemi var(mış) “24. hafta gebelik süreci içindeki önemli dönemeçlerden birisidir. Çünkü bu hafta viabilite sınırı olarak kabul edilir. Viabilite annesine bağımlı olmadan, annesinin vücudu dışında yaşamını devam ettirebilme anlamında kullanılmaktadır.”

Bu arada; en son (detaylı) ultrason verilerimize göre veledimiz yaklaşık 600gr ağırlığında. Keyfi içerde oldukça yerinde. Son haftalarda artık tekmeleri çok rahat hissedilirken geçen gün ilk kez tekmeler gözle de görülür olmaya başladı. :) Nefesinizi tutup gözlerinizi diktiğinizde annesinin karnına attığı tekmeyi dışardan görebiliyorsunuz. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda kilosu hızla artıp, cüsse büyüdükçe ve annesinin karnını iyice doldurup içerde bir sıkış tıkışlık olduğunda ayağını, dizini, dirseğini çok daha net görneye başlayacağız.

Bwir kaç haftadır yazmadığım için çok şey birikti aslında. Yavaş yavaş… ;)

0 Comments

  1. bu çok çok keyifli.henüz çok yeni evliyiz bebek düşünmüyorduk ama bu süreci başından beri okuyunca,insan kendi mucizesinede tanık olmak ve ona bi an önce kavuşmak istiyor.yani kısacası zamanı geldiğinde darısı eşimle başımıza…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑