11 Ay Bitti…

Geçen sene bu zamanlarda geri sayıma başlamış, heyecanla gün sayıyorduk… Bu sene de ilk yaş günü için geri sayıyoruz kızımızın. Aslında yaş gününden de ziyade kızımız artık nerdeyse yürümeye başlayacak, daha çok onun için geri sayıyoruz.

Kızımız son bir ay nerdeyse hiç kilo almamış, boyu da 1cm kadar uzamış. Kilo almamasını çok hareketli oluşuna bağladı ve herşey normal dedi doktorumuz. (Malum artık fıldır fıldır emekliyor kendileri bu performansa kilo vermemiş olması güzel belki de)

Son 1-2 haftadır geçiremediğimiz öksrük için şurup verdi doktorumuz, azalmazsa antibiyotik verilebileceğini ancak şu anda gerekli olmadığını söyledi. (Ek: Biz azalmadığı düşüncesiyle sonradan tekrar gittiysek de; aslında göğüsteki rahatsızlığın geçtiğini ancak öksürüğün – boğazdaki tahriş sebebiyle – 3 hatta 4 hafta kadar sürebildiğini, sorun olmadığını öğrendik)

Bu arada doktorumuza “bizim kız biraz farklı mı” gibi garip bir sorduğumuzda, kendisi sorumuzu doğru şekilde anlayıp, “Çok pozitif bir bebek, bu da onu farklı yapıyor” cevabını verdi. (Kızımız tüm muayene boyunca gıkını çıkarmadığı gibi doktorunun her dediğini yaptı, her hareketini buyuk bir dikkatle izledi ve bol bol gülümsedi hatta bir ara biz anlamasak da bir şeyler anlatmaya bile başladı)

Sonuç: 9400gr ağırlık, 74cm boy… 11 ay bitti.

0 Comments

  1. sizin bu yazılarınızı okudukça kucağıma almak için sabırsızlandığım bebeğime kavuşmak için daha çok heycan duyuyorum…..sabırsızlanıyorum…bir insan ancak bu kadar güzel ifade edebilir babalığı,anneliği…tebrik ve teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑