Birkaç Site, Birkaç Blog

Ne zamandır site tanıtmıyordum… Hazır iki akşamdır gaza gelmiş Babaolmak.com’u güncelliyorken uzun zamandır ara verdiğim site tanıtımlarına da döneyim:

Kidomino.com aslında tam olarak 5 ay önce keşfettiğim ancak o zamandır Babaolmak.com’da yazmayı bir şekilde ertelediğim, unuttuğum, ihmal ettiğim bir site. Daha önce tanıttığım ve muhtemelen bir çok Babaolmak.com müdaviminin alışveriş yapmasına yol açtığım kişiselleştirilebilir bebek/çocuk kıyafetçisi (nasıl tanım oldu ama) Simply Colors‘un bir benzeri. Ancak benzeştiği kadar ayrıştığı yönler de var. Benzeşen yanı ürünlerin kişiselleştirilebilmesi, ayrıştığı yan Simply Colors’a göre daha az renkli olsalar da ürünlere baskı değil nakış yaparak isim yazmaları. Açıkçası bu tip kişiselleştirilebilir ürünlerde daha önce nakış yapıldığını hiç görmemiş ve hep istemiş biri olarak ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti.

Yiyorum Büyüyorum, bu hafta gelen bir maille haberdar olduğum, girip de turaladığımda bebek ve çocuk beslenmesi konusuna yönelmiş tematik bir site. Internet sektöründe çalışan ve internetin geleceğini ve başarısını zengin içerik ve tematik sitelerde gören biri olarak bu tip belli konulara yönelmiş siteler kesinlikle çok hoşuma gidiyor. Hele de tasarımından içeriğine, fonksiyonlarından bir takım detaylarına kadar belli bir çizginin üzerinde olduklarında tadından yenmiyorlar. (Ama büyümek için yemek lazım)

Oyuncak Ev bir adet oyuncak sitesi. Daha doğrusu oyuncakçı sitesi. Online oyuncak almak için turalanabilir, kategorizasyonu ve ürün yelpazesi oldukça hoş.

Oldukça eski bir blogcu olarak iki de blog tanıtmadan hayatta bırakmam sizi; iki adet anne blogu var bugün mönüde:

Biri, blog yazmayı bıraktığı gün keşfettiğim (maalesef) “isitmekaybi.blogspot.com” İşitme kaybı olan bir yakışıklının annesi tarafından tutulan ve özellikle bu konuya eğilmiş bir blog. Delfina’nın blog yazmayı bırakması (hadi ara vermesi diyelim) ile ilgili yazdığı son yazı da kesinlikle okunup, üzerinde düşünülmeli…

Senbencem.blogspot.com da tahmin edileceği üzere Cem’in annesi tarafından tutulan keyifli bir blog. Çok fazla yazı postalanmamış olsa da her yazı oldukça uzun ve detaylı. Cem’İn doğumundan bugüne oldukça fazla bilgi içeriyor.

0 Comments

 1. Sevgili ֖zgür,

  Yazında, blog adımı görünce , yüzümde kocaman bir gülümseme belirdi.Güzel yorumuna içten teşekkürler…

  Bu sabah,trenle pasta kursuna giderken,hatırımdan size mail atmak geçti…Bu kadar tesadüf olur yani…Zeynep'e bebek bezi göndermek istiyorum,kabul ederseniz tabi…Ben de yeni hala oldum ve taze anne-babaya gidecek en güzel hediyelerden biri bebek bezi biliyorum…

  Zeynep'in gözlerinden öpüyorum,eşinize kucak dolusu sevgiler…

  Delfina :)

 2. Özgür

  18 May 2008 at 23:21

  Merhaba;
  Babaolmak.com ile ilgili en büyük keyfim (aslında tuuttuğum tüm
  bloglar veya "iş" olarak yaptığım siteler için de gecerli) birilerine
  ulaşmak ve ulaştığım birilerinin de bir şekilde bana geri ulaşmaları.
  Internet gibi dipsiz bir kuyuda sanırım çok değerli olduğundan bu
  dokunuşlar…

  Bir çok anne veya anne adayından çok güzel teşekkür mailleri aldığım
  oluyor inanılmaz teşvik edici bir etkisi oluyor. (Belki de o yüzden
  binbir işin gücün arasında inatla bir şeyler yazmaya çalışmam) Aynı
  şekilde senin gibi tanıştığım bir çok kişi de büyük bir keyifle
  babaolmak.com'a daha çok inandırıyor beni…

  (Nasıl uzattım : )

  Hediye için çok teşekkürler, almış kadar hoşuma gitti. (Zeynep yeni
  bir diş çıkarmadığı günler dışında (!) çok da fazla bez tüketmiyor
  artık… :) Dolayısıyla Zeynep'ten çok daha fazla ihtiyacı olan
  birisine hediye etsen bez içim çok daha rahat olur… ;) Hatta bu
  öneri bana da Babaolmak.com'dan organize edilebilecek bir kampanya
  fikri verdi… (Bugün fazlaca oksijene maruz kaldık ailecek, ondan
  herhalde)

  Görüşmek üzere; selam ve sevgiler!

 3. Sitenizi uzun süredir sessizce okuyorum. Hatta kızınız dünyaya geldiğinde bizim kızımızda dünyaya gelmek üzere 9 aylık yolun 2 ayını bitirmişti ve işin ilginç yanı aynı sağlık merkezine gidiyor olmamızdı fakat karşılaşma durumumuz olmadı. Yazdıklarınızı okumak ve başımıza gelecekleri önceden bilmek hoşuma gidiyordu, halen daha da gidiyor…

  Daha sık güncelleme yapmanızı diliyorum…

  Görüşmek üzere…

 4. Böyle bir kampanya ne güzel olur…Hele hele doğudaki bebelere gitse bezler,anneler yorulmasa,bebekler de sağlık ve hijyenle büyüse…

  Keşke demeyelim,adım atalım birşeyler yapalım…Benden sonsuz destek…

 5. sitenizi ilgiyle ve beğenerek okuyorum.Güncellemeniz de yerinde olmuş, teşekkürler

 6. Sitenizi çok keyifle takip ediyorum. Zeynep’in sitesini ve gelişimi de :) Bir kaç sefer mail atarak ulaşmaya çalıştım ama… Bizim sitemizden de bahsetseniz??

 7. öncelikle baba olma duygusu çok güzel bende dün öğredim eşim 5 haftalık hamile ve agzım burdum tavana vurdu :)herşeyi karıştırdım kırdım heyecandan babalık herhalde dünyanın en güzel şeyidir

 8. Özgür

  26 Haz 2008 at 09:38

  Ohhho…. Daha hamilelik yeni başlamış; daha haftalar var… İlk hareketlerini göreceksin, duyacaksın; dokunduğunda tekmelerini hissedeceksin… Doğum gibi deeev bir macerayı gececeksin, uyutacaksın, elini tutacak; gözlerinin içine bakacak deli olacaksın; gülümseyecek; çıldıracaksın… Baba dediğinde için eriyecek; her seferinde… Göğsünde uyuyacak, hiç bitmesin isteyeceksin… Emekleyecek; gözlerin dolacak… Yürümeye başlayacak, nefessiz kalacaksın… Ufaktan konuşmaya başlayacak, kalbin sıkışacak… Daha neler olacak neler… :)

 9. Cenk Sezgin

  16 Ağu 2008 at 10:56

  Valla ֖zgür beye katılmamak elde değil. 5 gün sonra Can Mustafa’nın 5 ayı bitiyor, ilk fotoğraflara ve ilk anılara baktığımda bir yandan sanki zaman çok hızlı geçmiş gibi gelirken diğer yandan oğlum sanki yıllardır bizimle birlikte. Babalıkta yavaş adımlarla ilerlerken benim yaşadığım en özel bir kaç duygu,
  * Sabah erkenden ( 4:30- 5:00) uyanırken mızmızlanmaları arasında ben onu izlerken gözlerini açtığı anda babasını karşısında gördüğünde kocaman gülümsemesi ve kahkaha atması,bunu gören ben ise gözlerim uykudan kapansa bile içimin ılık bi şeyle dolması bu kahkahaya anında cevap vermem oluyor.
  * Bu aralar damaklarımız kaşınıyor, çeşitli diş kaşıyıcıları denedik ama çok fazla sürmeden Can Mustafa sıkıldı.. Bu durumlar da ,her zaman olduğu gibi, oğlumun imdadına super kahraman babası yetişiyor ve babasının baş parmağı 1 – 1,5 saat kadar diş kaşıma vazifesini yerine getiriyor.
  Benim için şu andaki özel durumlar bunlar, bakalım BaBa olmak ile ilgili yaşayacağımız mecaralar bizi nereye sürükleyecek….

 10. merhabalar ;

  taze bir baba adayı olarak sağa sola "eyvah ne yapacağım ben " derken bloğunuza denk geldim. öncelikle emeğinize sağlık .. artık sıkı bir takipçinizim. buarada zeynep e de maşallah diyeyim. Allah hayırlı , uzun ve sağlıklı ömür versin ..

  şimdi müsadenizle baba olmak hakkında biraz kurcalayalım bloğunuzu .. : ))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑