Son Doktor Kontrolü ve Kaldı 5 Gün

Bu sabah NST’nin ardından son kez doktor kontolümüz için Sedat Bey’İn odasında, ultrason cihazının önündeydik. Ultrason’da umduğumuzu bulamadık. Sadece ölçüleri aldık, düzgün fotograf vermedi utangaç kızımız. Daha doğrusu içinde bulunduğu ortamda muhtemelen artık fazlasıyla sıkış tepiş olduğu için eli sürekli yüzünün önüne geliyor. Son durum:

– Veledimiz (ki başlarda mercimek kadar bile değildi, sonra mercimek, sonra fasulye oldu malum) 3150 gr. olmuş durumda. ( 300-400 gr kadar bir şaşma olabilir dedi doktorumuz, ardından da Deniz’in karnına bakarak tahminimce eksik değil fazla olacak dedi. Tahmini 3400gr civarında doğacağı)
– Fasulye 50cm olmuş… (Vay be… Nerden nereye…)

Bu önemli veriler haricinde Çarşamba gününe dair bazı detayları konuştuk:
– Salı geceyarısından itibaren ne yiyecek ne içecek yok Deniz’e
– Epidural’in %8 tutmama ihtimali varmış. (Oran buymuş)
– İnsan vücudu günde ortalama 150 kıl dökermiş. (Bunun konuyla birinci dereceden alakası hiçbir şekilde yok)
– Sezeryan 17-23 dakika sürecekmiş.
– Ameliyattan 2, 2.5 saat sonra bisküvi filan yenmeye başlanacak
– Yaklaşık 4 saat sonra ayaklar hareket etmeye başlayacak, ayağa kalkılabilir olduktan sonra bol bol sıvı tüketilecekmiş.
– İlk gün, hatta ilk 3 gün süt verimsiz gelecekmiş ardından bollaşırmış. Süt lüks bir üretimmiş bu sebeple bol kalorili sıvılar tüketilecekmiş. (Bünye, hemen eski bencil haline dönüyor, önce kendi ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra süt üretiyor)
– Hastanede iki gece kalınıyor.
– Ben (babalar gibi) ameliyathaneye girebiliyorum. Herhangi özel bir sterilizasyon durumu yokmuş bi tek sıkı sıkı giydirecelermiş beni. Deniz’e dokunabilirmişim filan filan…

Yanı sıra Sedat Bey’den üç adet çocuk doktoru ismi aldık. (Araştıracağız şimdi) Bu arada Deniz son üç haftada sadece 1.3 kilo almış. (Toplamda aldığı kilo 17,5) Durum böyle… Kaldı 5 gün.

0 Comments

 1. merhabalar,öncelikle tebrik ederim baba oluyorsunuz insallah..

  bu blog da cok sevimli olmus, alısmısız annelerin cocukları ya da hamilelikleriyle ilgili bloglarını okumaya..

  bir not da ben düseyim istedim; sezeryan sonrası ayılınca acayip derecede üşüyor anne. öyle ki kat kat battaniye örtüldüğü halde üşüyordum. Ellerimi annem ve eşim tutup ısıtmıştı..

  Eşinize slmlar, kolay doğumlar dilerim.

 2. Songül Bektaş

  30 Haz 2007 at 00:58

  Haydi hayırlısıyla.
  Ve darısı basımıza :))
  Songül (35 2)

 3. Nerede yasadiginizi bilmiyorum ama eger Anadolu Yakasi ise, Prof. Dr. Yildiz Perk’i cok tavsiye ediyorum.

 4. Pat diye konuya girmisim, Allah kolaylik versin umarim saglikla dunyaya gelir bebeginiz. Ben de epiduralle sezaryen olmustum insallah cok cok rahat gecer.

 5. Aylardır uzaklardan bir yerlerden gelecek olan, daha önce hiç görmediğimiz ama görmesek bile sevgisini içimizde hissettiğimiz misafirimiz sonunda gelecek. O’nun için bissürü bissürü hazırlık yaptık rahat etsin, huzur bulsun, yattığı yeri beğensin diye. ֖zel araba aldık, kendi arabamızda çok özel koltuk hazırladık, odasını kraliçelerin odası gibi dizayn ettik, çeşit çeşit elbiseler aldık, eğlensin diye çeşitli oyuncaklar aldık.. Yani aylardır inanılmaz bir hazırlığımız var ve O’na karşı olan sevgimizde gelmesine yakın arttıkça artıyor.

  Peki bir karşılık bekliyor muyuz? Yoo hayır sadece O’na olan sevgimizden yapıyoruz bunları gerçekten bu annenin ya da babanın evladına sevgisi çok farklı bir şey.

  Bu arada sevgili ֖zgür artık kızın(m)ızdan ismiyle bahsetmen gerek gibi geliyor bana, nede olsa artık ismi kesinleşmiştir?

 6. Sevgili Deniz’im, Sevgili ֖zgür’üm,

  Geri sayım başladı… Ne yazık ki yanınızda değiliz ama dualarımız ve kalbimiz sizlerle… Hakikaten de çok özledik sizleri… şafak biiiiir…

  Kızımız yarın bizlerle… En kısa sürede görüşebilmek dileğiyle… ֖zledik yaw… harbiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑