Babalar Kulübü

Babalar KulübüMalum, internet aleminde, özellikle Türk internet aleminde babaların esamesi pek okunmuyor. Aile siteleri genelde annelere hitap ederken aynı şekilde bebek ve bebek gelişimi ana temalı nerdeyse tüm siteler de anneleri hedef ediniyor. Blog dünyasında da farklı değil bebeklerle ilgili blog yayıncılığı annelerin kayıtsız şartsız egemenliği altında… (şu an aklıma gelen bir düşünce de acaba babalar bebeklerle ilgilenirken anneler bilgisayar başında internette gezinip blog mu yazıyorlar) (Sanmıyorum) Sonuç itibariyle sebepleri ayrı yazı/yazıların konusu olmakla beraber babalar pek ortada yoklar.

Başarısız bir kaç örneğe denk gelmiş ve bu konudaki arayışı bırakmış olmakla birlikte hafta başında gelen bir maille babalar arası paylaşım konusunda bir forumdan haberdar oldum: Babalar Kulübü (Nokta Org) (Her defasında önce .com yazarak girmeye çalışıp “aaa… site açılmıyor, mail atıp sorayım” deyip arkasından doğru adresi hatırlayan biri olarak ben hatırlatmamı yapayım da..)

Babalar Kulübü‘nün online oluşu, fikri, gelişimi ve gidişatı Babaolmak.com’a çok benziyor. Benim blog yorumlarında tartışma ve fikir paylaşımı yapmaya çalışmamdan daha kolay tartışılan bir site Babalar Kulübü çünkü bir web sitesinden veya portaldan ziyade bir “forum” sitesi. Dolayısıyla da tartışma ve paylaşma özellikleri çok daha ön planda.

Çok uzatmayayım, tıklayın gidin kendiniz gezin. Kurucusunun sözlerinden bir alıntıyla bitireyim:

Ne zaman babalık ile ilgili bir bilgi edinmek istesem internetin bu konuda kısır kaldığını fark ettim. Bu nedenle böyle bir aktivite içine girdim. Ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmak beni mutlu edecektir. Sizlerinde önerileriniz ve bilgi paylaşımlarınızla bilinçli baba olmak yolunda emin adımlarla ilerleyeceğimizi umuyorum. Bütün babalar toplandık sloganıyla yola çıkıyoruz,sitemiz çok yeni ve gelişmeye açıktır.Siz babalarında katkısıyla daha da gelişecektir.

Babalar Kulübü için tıklayın… 

0 Comments

 1. ֖ncelikle blog’unda yer verdiğiniz için teşekkürederim…

  Net dünyası içerisinde biz babalarında sevincinden , üzüntüsüne kadar paylaşımda bulunağı diğer ilgili ve bilinçli babalar ile buluşabileceği tecrübelerini ve izlenimlerini birbirine aktarabileceği alanların artması toplumumuzdaki baba portresinin değişmesine neden olacaktır…Bizler Bütün Babalar Toplandık :) sloganıyla yola çıktık ve umarım zaman içerisinde güzel işlere imza atacağız..

  Babalar Kulübü’müz annelerimizede açıktır.. ( Annelerin en büyük şikayeti babaların yeterince ilgili olmadıklarıdır) anneler buyrun sizin içinde bir platfor şikayetlerinizi ve nasıl bir olmamızı istediğinizi dile getirin ,getirin ki bizde eşlerimizin bizden ne istediğini tam olarak anlayalım ve davranışlarımızı ona göre ayarlayalım…

  Tüm Baba , Baba Adayları , Anne ve Anne Adaylarını Kulübümüze bekliyoruz efendim ..

  Tv8 ‘de yayınlanan Adım Adım Öocuğum programına 25 Mart Salı günü Babalar Kulübü nü temsilen konuk olarak katıldım ve ordada dile getirdim biz babalar artık geçmişte olduğu kadar duyarsız ve umursamaz değiliz,
  Öocuğumuzun yemeğinden,uykusuna,bakımından,banyosuna,eğitiminden,gelişimine kadar her anında edilgen değil etken olduğumuzu kanıtlayacağız ve toplumumuzdaki klasik baba tabusunu yıkacağız.. :)) (Öok mu uçtum ne!)

  Neyse , tekrar yer verdiğiniz için çok teşekkürederim…

 2. babalarkulubu nokta org da acilmiyor. Bilginiz var mi?

 3. verdiğiniz adres japonca yazılmış ve alakasız bir site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑