İki Blog: Biri Gebe, Biri Sadece Anne

Şimdi diyeceksiniz gibi “gebe” blogu da ne… Gebe dediğin nereye kadar gebe? Bu blog nelere gebe? Bence olmayacak şey değil. Belki gebelik bir yerde bitiyor gibi görünüyor ama annelik daha nelere gebe; ebeveny olmak nelere gebe… Kimbilir… Laf oyunlarını bırakıp iki bloga dönelim…

Birincisi “Çalışan Gebe” Adı üstünde, çalışan bir gebe; gebeyken çalışmakla ilgili sıkıntılı olan pek çok gebenin sesi olmak üzere yola çıkmış; kendi sözlerini aynen aktaracak olursak:

“Gebeliğim sırasında çalışma hayatımda yaşadığım sıkıntıları yaşayan pek çok anne adayı olduğundan haberdar olmam ile birlikte, hep beraber hareket ettiğimizde çözüm üretebilmek konusunda daha verimli olacağımıza inandığım için bu blogu tutmaya karar verdim.”

diyor

“Bu blogu şahsi alanım olarak görmüyorum. Tam tersine bir buluşma ve paylaşma ortamı olmasını hayal ediyorum. Hatta hayal etme işini abartıp daha sonra bir sivil toplum örgütü olabileceğini bile hayal ediyorum”

diyerek de devam ediyor. Kalabalık yazarlı,konuklu, çok sesli blogların ne kadar başarılı ve keyifli olduğunu bien bir blog okuyucusu olarak tematiğin de tematiği bu blogu takip etmenizi tavsiye ederim.

İkinci blog da sadece annenin blogu: Sadece Anne! Aslında Aslı’nın blogu, pek yakın bir arkadaşımın doğumunda, ilk önce elindeki Nikonu fark ettiğim Aslı’nın… Aslı kim derseniz, kendisi şöyle demiş:

“Araştırmacı, sosyolog, fotoğrafçı, gözlemci, yazar, çizer. Evlattır, torundur, eştir, ama herşeyden önce annedir. Doğallığa, bağlılığa, karşılıklı güvenin beslediği aile ilişkilerine inanır. Bebeklerin doğdukları andan itibaren kişilikleri olduğunu, bunların beslenmesi gerektiğini savunur. Saf ve içten sevgi ve güvenin çözemeyeceği hiçbirşey bulamamıştır, aramıştır da.”

Bir yıldan fazla zamandır blog tutuyor, blogu tam sevdiğim tarz, sade, yalın, minimalist fıstık gibi. (Diyeceksiniz ki madem bu kadar minimalist eviyorsun senin blogunun bu yeni hali ne böyle cıngıl cıngıl… O konuda kafam karışık, kusura bakmayın… Ben de alışmaya çalışıyorum ;) Aslı’nın fotoğtafçı şapkasıyla sahip olduğu sitesi ise şuracıkta...

Bookmarklayınız efem… ; )

0 Comments

  1. Teşekkürler Özgür… :)
    Ben de senin sitenin bu cıngıl enerjisini sevdim.. bozma derim :)

    Sevgiler

    Aslı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑