Türkiye’yi Kurtarmaya Geliyoruz…

Blog Ödülleri’nin basındaki yansımaları devam ediyor. Bugünkü Milliyet gazetesinde de hoş bir sürpriz vardı; Fatoş Karahasan’ın Blog Ödülleri’ndeki Aile kategorisinin kazananları arasındak babalar…

Türkiye’yi bu babalar kurtaracak” başlıklı yazının tamamına şu linkten ulaşabileceğiniz gibi; birazını şuraya da alıntılayayım oldu olacak…

3’üncü Blog Ödülleri’nin Vestel Aile Portalları bölümünde, birincilik ödülü babaolmak.com’un yaratıcısı Özgür Poyrazoğlu’na, üçüncülükse biradambirbebek.com için Cesur Doruk’a gitti. Sitelerinde çocuklarıyla ilgili deneyimlerini paylaşan bu iki babayı yakından tanımanızı öneririm.
Dünyanın en genç nüfuslarından birisi olmakla övünüyoruz. Ancak, çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz. Devletin sağladığı imkânlar kısıtlı. Bölgeler arasında uçurumlar var. Aileler çeşitli sosyal ve kültürel sorunlarla boğuşur, yaşam mücadelesi verirken, çocukların mutluluğunu düşünmeye fırsat bulamıyorlar. Tüm sosyal sınıflarda, çocuklarla anneler ilgileniyor, babalar mümkün olduğunca işin dışında kalıyorlar. Anneye destek veren olmayınca, çocukların aldığı ilgi de ister istemez azalıyor. Sevgili babalar ve baba adayları, Poyrazoğlu ve Doruk’un yazdıklarını okuyalım, okutalım, paylaşalım. Sağlıklı nesiller için onlar gibi babaların sayısının artması gerek, destek olalım.

Bu vesileyle blog ödülleri sayesinde öğrenmil olduğum Bir Adam ve Bir Bebek‘ten de bahsedeyim. Güzel isim, güzel tasarım, güzel içerik… Blogun içine girip gezindikçe aynı amaçla, aynı noktadan yola çıktığımızı görmek çok hoşuma gitti. Yıllar içinde benzer şekilde ortaya çıkan çok baba bloguna rastladım ama maalesef pek çoğu uzun soluklu ve istikrarlı olamadı. Bir Adam ve Bir Bebek ise görünüşe göre çok başarıyla yoluna devam ediyor. (İlk gördüğümde “bebek” büyüyünce sorun olmaz mı bu isim demiştim ama bir yandan da düşününce onlar her zaman “bebek” olarak kalacaklar aslında… :) Dolayısıyla favorilerinize, takip listenize eklemenizi önerdiğim Bir Adam ve Bir Bebek‘i atlamayın.

Blog ödülleri töreninde hengame ve karambolden tanışıp iki satır konuşamadık ama ilk fırsatta o da olur diye düşünüyorum. (Geçen sene ne güzel rahat rahat tanışacak vakit bulmuştuk Ali, babası Mahmut ve Kırk Haramilerle ile…)

Yazıda geçen linkleri tekrar edelim:
Milliyet’te bugün çıkan haber
Bir adam ve bir bebek… Keyifli bir baba blogu…
Ali, Babası ve Kırk Haramiler

0 Comments

  1. Bugün Milliyet’te çıkan yazıyı keyifle okudum, böyle bir misyonumuz olduğunu bilmek güzel:) Biradambirbebek hakkındaki olumlu görüşleriniz için çok teşekkürler. Sizin gibi kıdemli bir babadan bunları duymak ayrıca güzel. (Site ismini belirlerken “bebek” kelimesi için bir saniye duraksayıp acaba dedik ama aynen dediğiniz gibi düşündüm, kaç yaşına gelirse gelsin bebeğim olarak kalacak:)

    En kısa zamanda görüşmek dileği ile

    cesur d.

  2. Tebrikler Özgür. Babaolmak’ ı baba olacağımı öğrendiğimden beri takip ediyorum ve zaman içerisinde gelişimi ve değişimine de tanıklık ettim. Aslında en büyük ödül, çocuklarımızın bugünlerde ve gelecekte bize sevgi dolu bakışları ve onların o küçük ağızlarından (Evet hep küçük ağızlı kalacaklar:))çıkacak bir “Seni seviyorum” olacaktır. Ama bu ödülü de sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum. Tekrar tebrikler. (Bu arada ikinci favorim de “Bir Adam ve Bir Bebek” olacak, kesin)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑