Bir Erkek Olarak Baba

Bu aralar listemde birikmiş bir sürü blog ve site var tanıtılmayı bekleyen… Hepis de birbirinden güzel siteler, o yüzden aceleye getirmek de istemiyorum… Öte yandan yeni keşfettiğim bir blog’da tam da “baba olmak” konusunu ilgilendiren bir yazıya denk geldim bugün… Sallamayayım, hemen bahsedeyim istedim…

Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği?” isimli blogun alt metni aynen şu: “Erkeklere harcadığım vakti ilime yatırsaydım, mutfak aletleriyle atomu parçalamıştım.” Dili ve içeriği oldukça hoşuma giden blogun sahibesinin babasıyla ilgili yazı –Bir Erkek Olarak Baba– şöyle başlıyor:

Açık diyeyim, ben babasına aşık kızlar ekolünden değilim. Babasından allah gibi korkanların yanından geçmediğim gibi, babasıyla kanlı bıçaklılardan olmadığım için may-be the force with me.

Ben babasıyla şarap içip felsefe, siyaset ve tercihan tarih konuşan kızlardanım; senede takribi 2 ila 3 kere. Benim kafamdaki baba figürü; Xhanos antik kentindeki Athena tapınağının sütun çapını bilen, lakin benim yaşımı bilmeyen adamdır. Ve ben o adamı severim.

Ve tamamını okumak için de tıklayıp kendi yerine gitmeniz gerekiyor… ;)

0 Comments

  1. Babalar hasta olması.Hiç… :(

  2. Sizi cok keyifle okuyorum ve yaratıcı blogger ilan etmek istiyorum;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑