Çocuklar ve Tuvalet Hakkında Bir Yazı

Geçtiğimiz hafta aynı gün bir kaç ayrı işletmede çok hoşuma giden bir kaç konuyu yazayım diye fırsat kolluyordum… Ne zaman post ederim bilmiyorum ama yazayım…

Sabah erkenden bir toplantı için Sheraton Maslak’taydım… Lobiden ulaşılan erkekler tuvaletinde bebek altı açmak, bez değiştirmek için duvar takılı olan aparatlardan vardı. Çoktan o dönemi atlatmış olsak da çok hoşuma gitti. Hiç kullanıldığını sanmıyorum ama yine de bravo dedim çıkarken.

Çocuğuyla yalnız başına gezen her erkek ve kadının benzer problemler yaşadığını yaşayacağını da daha önce yazmıştım: Umumi tuvalet problemleri. Bu konuda en başarılı yerlerden biri IKEA. Hem kadınlar hem de erkekler tuvaletinde çocuklar için küçük klozet ve lavabo var. Ama bana kalırsa asıl olması gereken sadece çocuklara özel, belki de uniseks tuvaletler. Hem annelerin hem de babaların girebileceği tuvaletler olsa fena mı olur?

İkinci olayı da aynı akşam yaşadık. Problem yine aynı, tuvalet. Potette‘miz yanımızda yoktu ve yemek yemek için dışardaydık. Gittiğimiz mekanda tuvalet olmadığı gibi oldukça da uzaktaydı bulunduğumuz yerdeki umumi tuvaletler. Z. Her zaman olduğu gibi son anda haber verdiği için fırlayıp koşmaya başladık ve yan restoranın yanından geçerken aklıma mekanın kendi tuvaletinin olduğu geldi aklıma. Mekana girip rica ettiğimizde hiç tereddütsüz “elbette” dediler… Ataşehir Çömlek idi mekan, buradan da teşekkür etmiş olayım…

Son olarak da ekleyeyim, Batı Ataşehir’deki Kent Çarşı‘nın tuvaletleri de son derece temiz ve başarılı… Yolunuz düşerse, aklınızda olmasında fayda var. ;)

0 Comments

  1. Kanyon bu konuda güzel bir atılım yaptı… Oysa hala yenilenmesini bitirmemiş Akmerkez ise gelen çocukları göz ardı etmekte ısrarcı. Papatya 8 yaşında olmasına rağmen hala musluklara yetişemediği gibi üzerine basabileceği bir düzenek de yok. Üstü başı ıslanıyor, çünkü lavobo (ki kocaman bir yalak düşünün) tam koltukaltına kadar geliyor. Bazı lükslerden vaz geçiyorum ama HER işletmenin lavobo kenarlarına birer tabure koymasının standart olması gerek.

  2. Ankara'da Kentpark AVM'de her bebek bakım odasında alt değiştirme aparatlarının yanı sıra küçük klozet ve lavabolardan var. Her katta da 3-4 (belki daha fazla) bu özelliklere sahip bebek bakım odası mevcut. Temizlik ve sabun, kagıt havlu gibi malzemelerle ilgili de hic problem yasamadik simdiye kadar. Eger illa AVM'ye gitmemiz gerekiyorsa Kentpark tercihimiz oluyor. Ankara'da yasayan arkadaslarla paylasmak istedim.

  3. Ben de Ankara'dan bir avm söyleyeyim. Çankaya 365 AVM'de aile tuvaleti var. İçinde birisi küçük ziyaretçiler, diğeri ebeyevnler için olan iki tuvaletli bir oda var.Kapısı arkadan kiltlenebiliyor. Birer de lavabo var. biri büyük, biri küçük. Askılar da düşünülmüş.Genel olarak 365 çocuk dostu bir AVM'dir. Ama annelerin bu büyk yarasına muhteşem bir çözüm üretmişler.Bu kadar basit bir çözüm, bizi başka bir yere gitmekten alıkoymaya yetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑