Baba olmakla çok alakası yok gibi görünebilir ancak ben bir yerinden bağlayacağım az sonra… Bugün burada toplaşmamızın sebebi, bir site tanıtımı…
Uzun zamandır beta olarak yayında olsa da artık yavaş yavaş lansmanına başlanan bir site: Dakick.com

Dakick.com aslında sosyal bir takvim, bir nevi klavuz ama akıllı olanından. Kendi sözlerine kulak verecek olursak:

Dakick, zaman kılavuzudur. Sevdiğiniz aktör, aktris, yönetmen, oyuncu, takım, futbolcu, teknik direktör, basketbolcu, formula 1 pilotu, opera sanatçısı, tiyatro oyuncusu, yazar, şarkıcı, konuşmacı, küratör ve daha birçok kişi ve kavramın ne zaman nerede hangi etkinliğin bir parçası olduğunu otomatik olarak sosyal takvim ile size sunan bir hizmettir.

Örneğin Tuncay Şanlı (futbolcu), Teoman (şarkıcı), Kıvanç Tatlıtuğ (aktör), Çağan Irmak (yönetmen) gibi sevdikleriniz olduğunu varsayarsak Tuncay Şanlı’nın oynadığı maçlar, Teoman’ın yönettiği film ve verdiği konserler, Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı dizi, film ve tiyatro oyunları ve Çağan Irmak’ın yönettiği filmler otomatik olarak takviminizde yer alır.

Sizinle ortak beğenileri olanlarla da sosyalleşebilirsiniz. Örneğin, televizyonda sevdiğiniz bir aktrisin filmi oynarken kimler o filmle ilgileniyor, kimler yorum yapmış görebilirsiniz.

Dakick.com‘u daha plan proje aşamasından beri bilen ve takip eden biri olarak, (Ki biraz daha fazlası da var esasen) hiçbir alanda olmasa da çocuklara yönelik etkinlikleri, çocuk tiyatrolarını vb takip etmek amacıyla kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. (Ebeveyn şapkamla elbette) Yoksa, sinemalardan sevdiğiniz müzik türüne, takımınızın maçlarından ilgilendiğiniz herhangi bir alandan herhangi bir sanatçıya kadar en “Dakick” şekilde neler takip edilmez ki…

Uzun lafın kısası, öneriyorum…