Internet ve yayıncılık alanında çalışan her insan evladı bir gün anne ya da baba olduğunda (hatta daha olmadan, olmaya hazırlanırken) anne babalara ve elbette çocuklara yönelik projeler yumurtlamaya başlar. Pek çok anne ya da baba bu yumurtladıklarının arkasında durur, hayata geçirir.

Geçirenleri genelde bilirsiniz… Bir yerinden çocuklara yönelik -eksik olduğunu düşündüğü- ürünler ithal edenler, daha iyisini bulanlar, arayıp da bulamamaktan musdarip olduğu bilgiyi ya da ürünü bir şekilde herkese sunma derdinde olanlar… Bu liste uzayıp gider…

Anne baba ve çocuklara yönelik projelere bulaşıp da gerçekten rezil işler çıktığı da olur ortaya… Anlarsınız ki girişimcisi anne ya da baba değildir esasen… (Bu başka bir konu, şimdilik hiç girmeyeyim)

Uzatmayayım, derdim, internet sektörünün eskilerinden olan bir arkadaşım ve ekibinin sitesinden bahsetmek… Sanırım daha tohum aşamasındayken haber ettiydi kendisi bana… Geçenlerde açıldı, gittikçe de zenginleşiyor. Hem internet hem de yayıncılık geçmişi olan bir ekip tarafındanhayata geçen üstelik aslında bir online ajans da olan bir firmaya sırt dayamasıyla kısa zamanda çok da başarılı olacağına inandığım bir proje: Uzunçorap.com

Benim satırlarıma çok da gerek yok, kendilerini ifade etmek konusundan çok başarılı bir ekolden geliyorlar:

Uzunçorap, çocukları ilgilendiren bütün konuların modern dünyada aldığı karman çorman hali dert edinmiş bir projedir. Bütün güzel projeler gibi büyük hedefleri vardır. Bu hedeflerin başı bir grup hayırlı konuda kamuoyu oluşturmak şeklinde özetlenebilir. Ucu dünyayı daha güzel bir yer haline getirmeye kadar götürülebilir. Şimdilik iyi bir başlangıç yapmak niyetindeyiz.

Kendileri hakkında yazdıklarını ve kadrolarını okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz: Uzuncorap.com nedir, nasıl çalışır?

Mizahla meşgul olan çocuklar daha şahane olurlar

Keçi sütü anne sütünün yerini tutar mı?

Çocukların AVM’de ne işi var?

Dâhi çocuk “yetiştirme” kılavuzu

İneklere Dair (by aysun the sütçü)

Uzuncorap.com’da ilk anda dikkatimi çeken yazılardan sadece bir kaçı… (Hatta bazılarını okurken dedim ki… -Özellikle de Metin gibi “baba” sıfatıyla yazanların yazılarını- Ben buralara düzenli link vereyim Babaolmak.com’dan)

Uzattım mı? (Yoooo…) Tıklayın bir göz atın, favorilerinize filan ekleyin. Pişman kalmayacaksınız…

Yolun açık olsun Uzunçorap!