Babalara Balon

Babalara Balon‘u (ki sonunda nokta kom yok, yanlış olmasın, ben bile her seferinde tongaya düşüyorum; “.biz“), Gazetede Evrim Sümer’in “Anne Olmak” köşesinde görmüs ve heyecanla tıklayıvermiştim. Ki köşe yazısına göre oldukça eski bir baba blogu oldugunu sanarak sevinmiştim de ama geçmisi 3-4 aya (Şubat 2011 diyeyim temiz olsun) dayanıyor.

Hoş, her ne kadar kısa süredir yazıyor olsa da geçmişe dair yazılar sebebiyle içerik anlamında sitenin geçmişini üç ayla kısıtlı düşünmemek lazım. Site sahibinin baba oluşu sanırım benle aynı civarlara denk geliyor. 2007 model bir baba kendisi.

“Hakkında kısmına baktığım da benim de Babaolmak.com’a ilk başlarkenki hayallerimden birinin nerdeyse birebir aynı şekilde var olduğunu görmek çok hşuma gitmişti: “Dünyanın Tüm Babaları! Birleşin!” ;)

2007 yılında baba oldum. Baba olurken yaptığım internet araştırmaları, okuduğum kitaplar hep bana anneyi anlattı. 300 sayfalık bir kitapta yaklaşık 4 sayfalık bir “Peki Ya Babalar?” gibi bir bölüm vardı. O dört sayfayı çerçeveletip duvarıma asmıştım. Şimdi yaşadıklarımı yazıyorum. Birileri babaların da sesini duysun diye. Dünyanın Bütün Babaları! Birleşin!

Öte yandan söz konusu babanın bekar bir baba oluşu ayrıca dikkatimi çeken bir konu oldu ve o gün bugündür hem blogu hem de Borga Engin’in Twitter hesabını takip ediyorum. (Bundan sonra da direkt Borga derim, söyleyeyim)

Takip ederken de zaman zaman hayıflanıyorum. Borga yazmaya gercekten zaman ayırıp uzun uzun yazıyor. (Bu seneyi yarıladık, artık 2012 temennilerimde dilerim aynı şeyi kendim icin ;)

Uzatmayayim, altı üstü bir çok sebepten çık severek takip ettiğim bir baba blogunun linkini verecegim: Alınız… Babalara Balon!

0 Comments

  1. reklam kokuor bu "bekar baba" olma hali .. :O))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑