Bir baba oğlu için yaşıyor

(Taraf; Istanbul; 11.04.2010)

Doğuştan iki kolu olmayan oğlunun yanından bir gün bile ayrılmayan Kahramanmaraşlı Mustafa Eroğlu için yaşam sadece bu. Londra’da yapılacak Olimpiyatlara hazırlanan Beytullah ise rekor kırmak istiyor.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Mustafa Eroğlu’nun iki kolu olmayan oğluna yaşamını adamasının hikayesidir bu…

15 yıl önce Mustafa’nın eşi Fatma Eroğlu bir çocuk dünyaya getirir. Doğuştan iki kolu yoktur doğan çocuğun. Önceleri üzülseler de bu duruma, adını Beytullah koydukları çocuklarını çok sever aile. Okul çağına geldiğinde her gün oğlunu okula götürüp getirdiği için çalıştığı mobilya atölyesindeki işini kaybeder Mustafa. Beytullah okula gidiyordu gitmesine ama içine kapanıktı. Kimseyle konuşmuyor, bir köşede duruyordu. Bu durum çok üzüyordu baba Mustafa’yı. Ailenin imdadına yüzme milli takım antrenörlerinden Osman Çulcu yetişti. Onun da desteğiyle yüzmeye başladı Beytullah. O günden itibaren babaoğul ayrılmaz ikili oldu. Artık yaşamları okul ile yüzme havuzu arasında geçmeye başladı. Beytullah yüzerken gülmeyi, konuşmayı ve şaka yapmayı öğrendi.

Hollanda’ya gidecek

Azimliydi Beytullah. Giderek geliştirdi kendisini havuzda. Rekorları kırmaya başladı birbiri ardına. Paralimpik şampiyonalarında derece almaya başladı. Sonra ülkemizi temsil etmeye başladı uluslararası yarışmalarda. Geçtiğimiz yıl Slovakya’da yapılan yarışmada ikinci olarak büyük başarıya imza attığında yanında babası Mustafa vardı. Beytullah’ın hedefi ise çok büyük. 2012 yılında Londra’da yapılacak olan Dünya Paralimpik Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Bu nedenle sürekli havuzda. En büyük yardımcısı ise babası Mustafa. Beytullah’ın önünde olimpiyatlara katılmak için uzun bir yol var. Önce Kayseri’de yapılacak seçmelere katılacak. Haziran ayında ise Dünya Şampiyonası elemelerine katılıp Hollanda’da yapılacak şampiyonada yarışacak. Oğlunun diğer yarışmacıların yaptığı dereceleri internetten sürekli takip ettiğini söyleyen baba Mustafa Eroğlu, “Beytullah çok hırslı bir çocuk. Rekor kıracağını söylüyor. Ve çok çalışıyor. Ben ona dereceye girmesinin yeterli olacağını söylüyorum. Benim için rekor kırması ya da dereceye girmesi önemli değil. Önemli olan oğlumun mutlu olması. Bütün çabam bunun için” diye konuştu.

TARAF

0 Comments

  1. Bu baba melek olmali , demek baba olmak ilk insan olmakmış, oğlu için başarılar ve baba ile beraber büyük başarılar beklerız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2021 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑