Salı aksamı M. Abla ve L. geldi. Çok özlemiş M. Abla’yi görmen lazımdı. Kucağından inmedi. Hatta şımardı bir güzel. Kıymalı mercimek yapmıştım onu yedi, biraz havuç salatası biraz da pirinç pilavı. Kolayca uyudu, gece hiç kalkmadı ve nerdeyse hiç öksürmedi.

Çarşamba babaanne ile evde keyif yaptılar. Kahvaltıda icine taze (ve hormonlu) çilek doğranmış ballı kahvaltılık gevreğini yedi. Öğlen etli yaprak sarma yemiş. Akşam da az mercimek yanında etli yaprak sarma yedi.

Aksama kadar iyi olsa da yatmadan önce saklambac oynarken uyku gelmesinin yanında promosyon olarak gelen arıza haller kendini gösterdi. 5-6 dakika böğürdu. Sesi kısıldı ve elbette öksürmeye başladı. Beraber yattık. Gece çok öksürdü, üstünü örtmemeye uğraştı vb vb. uyandığında da tersten kalktı biraz. Öğlen anneanneme gittiler. Mönüde pirinç çorbası, tavuk kanat ve salata varmış. Aksamsa istek üzerine yeniden etli sarma yemiş. Gece kendi yatağında yattı, geç uyudu ve sabah zorla uyandı. Zeynep giyinip okula gitmemek konusunda ısrarcı olduysa da ikizi Samra hiç sorun çıkartmadı. Güzel güzel okula gitti.

Sanırım bu kadar? Hiç film veya tv seyretmedi. Karsı komşunun dört yasindaki oğlu B.nin Cumartesi 14’deki doğumgününe davet edildi. Gelirim dedi. L. ona koooocaman bir kedi maskotu getirdi. 2010 Avrupa Basketbol Şampiyonasının sanırım. Kuymak özlemiş, annem bir sabah idareten bir şey yaptı.