Birkaç gün önce bebek arabaları konusunda detaylı bir internet araştırması yapmaktayken buldum Daddytypes.com‘u… Bir nevi babaolmak.com, ancak tahmin edersiniz ki oldukça eski (ve köklü) ve girilen çıkılan, çok kuallanılan, çok paylaşılan bir site kendisi.

Fikirbaz.com‘un ağırlıkla ingilizce olması gibi Babaolmak.com’un da ingilizce olabileceğini düşündüm bir an için. (Oldukça uzun zamandır da güncellenmiyor bu arada Fikirbaz.com maalesef) Hemen ardından neden Türkçe olmasına ihtiyaç duyduğumu hatırladım hemen. Ne kadar iyi olsa da ana diliniz olmayan bir dille yaşadığım(ız) duyguları tarif etmek mümkün olmazdı. Gerçekten de an an hissettiğim bir çok şeyi ingilizce gerçekten aktaramazdım muhtemelen. (Bu noktada da amacım daha çok kişiye ulaşmak da değil nasıl olsa…)

Dediğim gibi Daddytypes.com babalara öneriler, linkler, haberler, gelişmeler, ürünlerle dolu bir site. Yanı sıra babalar arası çeşitli networklere de gördüğüm kadarıyla site üzerinden ulaşmak mümkün. (Bol vaktim olduğu bir ara daha da detaylı inceleyeceğim…)

Siz de gidin, bir göz atın, ne hayal ettiğimi anlayacaksınız ;)