Hepsi Türkçe 33 Blog: Baba Olmak ilk 10’da!

pcnetBugün akşamüstü, ofiste PCnet’in şubat sayısını elime alıp çıkarayak sayfalarını şöyle bir karıştırırken “Hepsi Türkçe En İyi 33 Blog” başlığı dikkatimi çekti. Yıllardır birçok blog’ta klavye tıkırdatmış biri olarak bloglara hızla göz atarken ilk bir kaç blog isminin beklediğimin aksine hiç ismini duymadığı siteler olması şaşırttı beni. Ama asıl şaşırtan şey ilk 10’da; 6.sırada Babaolmak.com’u görmek oldu. (Sevindim tabi…) Bir solukta okuyuverdim yazıyı. Değerlendirme kriterleri hakkında bilgi olmamasına rağmen, tahminim çok fazla bilinmeyen, “profesyonel blog” anayışından çok “amatör” ve “kişisel” kelimeleriyle tanımlanacak sitelerin listede olduğu. ( Açıkçası yıllardır yerli yabancı bloglar takip ederim listede tek tanıdığım Altı Üstü Tasarım, Devletşah, Murat Buyurgan, Popüler Teknoloji ve Proje Yöneticisi vardı)

Listede ismini ilk kez gördüğüm ama diğerlerinden hemen ayrılan Farmafil‘i konusu ve içerik anlamında katkısı sebebiyle özel olarak beğendim. Annem Mutfakta TV de bir blogdan ziyade video-yemek tarifi sitesi olması ve bu alanda benzer diğer sitelerden farklı bir yaklaşımı olması sebebiyle dikkatimi çekti açıkçası.

İlk 10’un neye göre seçildiğini; diğer 23 taneden farklarını bilmiyorum ama liste şu şekilde:
1- Azpişmiş, 2-Kendini Geliştir, 3-Altı Üstü Tasarım, 4- Farmafil, 5-Eylos, 6-Baba Olmak, 7-Dmry, 8-En iyi reklamlar, 9-Postalar, 10-Annem Mutfakta TV

Diğer siteler de alfabetik olarak şöyle:
Adem Aktepe, Artimetre, Badem Kraker, Binnur’s Turkish Cookbook, Devletşah, Eda Suner, Elma Alt Shift, Gelincikler Gökhan Bağcı, Hakkı Ceylan, H-Yaman, Moda Trenden İn, Murat Buyurgan, Murat Sarıkoca, Ixbir, Popüler Teknoloji, Proje Yöneticisi, Selçuk Hoca, Ümit Kurt, Wolkanca Blog, Yeliz’İn Dünyası, Yemek şenliği, Yüzde 100 Yerli. (Fazlasıyla linkli bir yazı oldu; listeyi tek tek yazmaya herkes üşenmişti; artık listedeki diğer bloglar copy-paste eder kulanırlar ;) )

Uzun lafın kısası, tüm listeyi tek tek gezince, tematik bloglar, ciddi bloglar, internet hakkında bloglar, bunca zaman nasıl ıskalamışım denilebilecek bloglar, hiçbir şey kaçırmamışım denilebilecek bloglar, sık kullanılanlarda hemen yerini alacaklar, feed list’e ekleniverecekler, bir daha mümkünse görmeyeyim denebilecekler var… Tıklayın, kendiniz karar verin…

0 Comments

 1. Eda Süner değil Suner !

  :)))

  Her gün değişik değişik bloglar görüyorum, yorumlar bırakıyorum ama sürekli takip ettiğim bloglar sınırlı. Böyle olması da doğal. Herkesin kendine göre bir ilk 10’u vardır eminim.

  Sevgiler, selamlar.

 2. Hayırlı olsun. Bir baba olarak başarılarınızın devamını dilerim.

 3. yerinde bir karar ve hakli bir basari, tebrikler

 4. teprikler benim icinde ilk ondasiniz:) bu sizin icin ne kadar onemli olacak ama ben yine de soylemek istedim. bir sorum olacakti bu kadar guzel resimleri flashsiz mi cekiyorsunuz? ben bebegimi ilk once flashli goruntuluyordum ama sonradan flashin zararli oldugunu ogrendim. kendimi cok cahil hissettim. umarim bebegime bir zarari olmamistir. optum zepnep i.

 5. merhaba,

  kutlarım ve başarılarınızın devamını dilerim. işte ben,m konu hakkında yazdığım yazı

 6. Ben bu oalay avlal sevinemedim yazdım dı hatta bana göre herkes ödüllendirilmeli sonuçta güzel insanlar güzel şeyler yapanlar iyi gelsin gerisi boş :) sevgiler

 7. bi tek benim bloguma verdiğiniz link hatalı :D bilerek mi yaptınız? :)

 8. Özgür

  03 Mar 2008 at 11:30

  Hata düzeltildi. ֖zür…

 9. gerçekten güzel ilk 10 girmek darisi bizim başımıza…D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑