Oyunbozan Sunar: 9 Ay Son Gün

Kent rehberi veya kültür sanat sitesi değil Babaolmak.com elbette ama “baba olmak”, hatta “anne olmak” ve “bebeği olmak” gibi konular ve ilgili başlıklar ilgi alanımızda… Algıda seçicilik bu olsa gerek; “9 Ay Son Gün” isimli bir tiyatro oyunu da konusu sebebiyle ister istemez dikkatimi çekti. Tüm oyun; anne rahminde geçiyor ve oyunun karakterleri anne karnındaki dört sperm. (Embriyo demek daha doğru olur sanırım)

Oyun her ne kadar komedi olsa da; karnındaki dördüzlerden habersiz anne aslında bir canlı bomba. Dolayısıyla oyun (sanırım) komik olduğu kadar trajikomik; sonuçta, trajikomik.

Oyun Kenter Tiyatrosunda sahnelerini açan yepyeni bir grup tarafından oynanıyor; Sermiyan Midyat önderliğindeki “Oyunbozan Tiyatro” İlk oyun tarın akşam 20.00’da; biletleri de Biletix’te…

Bir canlı bomba. Belki bir kadın. Belki bir anne. Ve içindeki 4 çocuktan habersiz, kendini patlatmak üzere. Dışarıda kimbilir neler olmakta ve olacakken; bizim gördüğümüz ve göreceğimizse içeride kapanıp kısılan 4 sperm.

Marksist ve feminist sol bir sperm… Liberal ve Özal sağ bir sperm… Bir islami sperm…
Ve bir Azınlık eşcinsel sperm… Aynı rahimde.
Bu komik mi yoksa trajik mi olur? Komiktir elbet, çünkü çok trajikse. 

Oyunun web sitesi
Tiyatro grubunun web sitesi (şu an için oyunun sitesine yönleniyor)
Oyunun biletlerini Biletix’te bulabilirsiniz

0 Comments

  1. İlk okuduğumda bu şiire bayılmıştım. ama hitap edilen yavrunun 30 yaşında olduğunu bilmeden. Öok iyi fikir, saklayım ben de çocuklarıma ileride göndereyim.
    Sevgiler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑