Düz 4000gr!

Dün (Yani Cuma) tartı kontrolümüz vardı. Ve kızımız imkansızı başardı… (Nasıl abartmaksa bu da…) 8 gün önceye göre tam 540gr almıştı. 3460gr’dan 4000gr’a ulaşmış. Basit bir orantılamayla babasının bir haftada 13 kilo alması gibi bir şey bu yaptığı. (Bir nevi havuz problemi yaratacak olursak, babasının şu anda kaç kilo olduğunu bulabilmeniz gerekir : )

Doktorumuz, günde yaklaşık 70gr’a gelen bu kilo alış karşısında şaşırdı. (Ve sevindi) “Catch up” dediğimi normal kiloyu yakalama sürecinin çok başarılı gittiğini, önümüzdeki bir haftada da 500gr daha alırda  normal kiloyu yakalayacağını ve  normale döneceğini söyledi. (Bu arada kızımız hanfendi tartı esnasında koca göbeğiyle son derece heybetli görünse de doktorumuz bir an veledimizin çatlayacağını düşünmüş olabilir)

Neyse, her öğün, anne sütünden sonra mama vermek işe yaradı. Gözle görülen bir değişim de var, tanaklar şişti, kollar ve bacaklar dolu dolu oldu. Göbek deseniz zaten artık kocaman… ;)

0 Comments

  1. merhaba, maceralarinizi firsat buldukca takip ediyorum. masallah zeynep’e cok guzel kilo almis. efe de 4. ayda mama ve ek gidaya gecmis ve 1 haftada 1.5 kg almis ve 5 cm uzamisti – panikle dr.a ayda 6 kg falan almaz degil mi demistim –

  2. tebrikler, anneyi kutlamak lazım.
    Nice saglıklı kilolara :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑