Babaolmak.com “DanDun”da Editör’ün Seçimi…

Bir süredir internet’te yeni bir oluşumu takip ediyorum… Önce Yahoyt‘la başladı; aynı anda Serdar Kuzuloğlu ve Timurt Sırt ikilisinin Teknosohbet.tv programları ortaya çıktı (Yıllardır Radikal’den takip ettiğim Serdar’ın gazeteciliği kadar stand-up’çılığını da severim… Ki o da taze ikiz babasıdır, bir ara konuk baba olsa ne güzel olur, buyrun açık davet) Derken Webrazzi de TV‘lendi… (Webrazzi Meet-up’da panelist olan Serdar Kuzuloğlu’nu seyretmenizi de ayraca öneririm… Bir süre önce de PCnet yazı işleri müdürü Erdal Kaplanseren (ki kendisi de taze bir baba olarak Babaolmak.com’un düzenli okuyucularından – ve hatta destekçilerinden) DanDun isimli bir program yapmaya başladı.

Amma uzattın sadede gel diyorsanız, hemen geliyorum: Dandun’un bugünkü 5. bölüm konusu “Blogu olmayana kız vermeyiz” Adından da anlaşılacağı gibi konu bloglar. Konuk PCnet editörlerinden Kıvanç Tanrıkulu. Ve programda örnek olarak seçilen gösterilen, aferin verilen ve sonunda da ahanda işte editörün seçimi olan blog: Babaolmak.com

Teşekkür ederim.

Akabinde de bir noktaya değinmek, kendimi aklamak isterim. Ben de onlar gibi blogların, tematik ve uzmanlığa dayalı olmasının önemine inanıyorum. Sağolsunlar “Babaolmak.com”u da uzmanlığa dayalı bir blog olarak tanıttılar. 13 aylık bir baba olarak (Hadi bir de 9 ay öncesi var) 22 aylık bir baba olarak uzman olmak ne haddime; yolun daha başındayız… Babaolmak.com uzmanlığa değil de deneyime dayalı bir blog diyelim… ( “Baba Olmak” konusunda uzman varsa, küstürmeyelim…) (Bu da günün tartışma konusu olsun, baba olmak konusunda uzman olunabilir mi? Kaç çocuk ve kaç yıldan sonra bu konuda uzman olunabilir… Yorumlarınızı beklerim…)

Erdal ve Kıvanç, tekrar teşekkürler…

Gidip de seyretmek için link şurada; hemen aşağıda da seyredebilirsiniz:

0 Comments

 1. Tebrikler tebrikler…

  Harika bir haber bu,konu olacak kadar da güzel bir blog ama sevgili ֖zgür…

  Blog tasarımındaki tema,renkler ve elbette yazılar,ziyaretçilere huzur sunuyor…

  Kızının hayatına getirdiği güzelliklere bizler de tanık olurken,sonsuz mutluluklarınızı paylaştığın nice güzel yazılar diliyorum…

 2. Tebrik ediyorum,

  “a well-deserved success” denir buna. babaolmak.com’un daha da büyük başarılara imza atması dileğiyle. :)

 3. Merhaba,
  Zeynep ile başlayan bu maceranın güzel sonuçlarından biri olmuş verdiğin bu haber…Baba olmaktaki uzmanlığa gelince bence çocuklarımızın hepsi o kadar farklı ki hiç bir zaman tam olarak uzman olamayacağız…Zeynep’ten sonra bir çocuğunuz daha olsa bile o da ayrı uzmanlık alanı gerektirecek gibi geliyor bana..Belki temel bir kaç konuda tamam,ama onların karakterlerini de hesaba katınca uzmanlık çok uzaklarda kalıyor belki pratik kazanmak diyebiliriz elde edeceğimiz şeye:)) Tartışmaya açık bir durum …
  Bu arada Pazar günü Meydan’da Zeynep’i görme şansına sahip olduk oğlum Ada ile …Biraz acele bir anımıza denk geldi kendimizi tanıtamadık o anda…(malum acil alt değiştirme anlarından birine gidiyorduk!!)Apar topar biz sizi tanıyoruz internetten vs gibi cümlelerle girdik prensesin minik adımlarının arasına…Öok şekerdi kendisi ve o minik adımları…Öok memnun olduk daha sıkı bir takipçisiyiz artık Zeynep’in,yüz yüze görünce bir başka oluyor:)
  Öok uzattık, sevgiler, başarılar,kolaylıklar…

 4. Simge Tuğçe

  29 Tem 2008 at 11:08

  Merhaba ֖zgür Bey,

  Zeynep bal tatlısı minik bir dünya, bir ömür sevginizin, beraberliğinizin ve mutluluğunuzun sürmesini temenni ederim.

  Sitenizi bundan 3 hafta önce hamile olduğumu öğrendiğimde içimdeki tarifsiz ve limitsiz sevinci boşaltmak için çılgınca araştırma yaparken keşfettim ve hemen hatm ettim :)))

  Öok sevmenin yanında çok da kıskanıyorum sitenizi :))) şu anda 7 hafta 2 günlük hamileyim bende üzüm taneme bir tane yapmak istiyorum ama nereden başlasam bilrmiyorum, bir kaç küçük fikir, site, yol gösterecek tavsiye; vaktinizi almadan sizden rica etsem çok şey istemiş olur muyum.

  Teşekkürler, güzeller güzeli prensesinize ve sevgili eşinize selamlar…

  Simy

 5. Özgür

  29 Tem 2008 at 11:14

  Merhaba…
  ֖ncelikle tebrikler… Uzun, bazen yorucu ama sonra baktığınızda çok keyifli ve sonu muhtemelen olmayan bir yolun başındasınız… şimdiden kolay gelsin ve iyi yolculuklar…

  Bahsettiğiniz şey zahmet değil benim için aksine zevk. Uzun zamandır ertelediğim bir iş aslında.

  babaolmak.com’a “blog hazırlama” konulu bir dosya yapma planım var… (ikinci – aslında birinciydi – dosya konum da doğum fotoğrafılığı) Gündelik yoğunluktan bir türlü vakit bulamadım maalesef. Ama sizin de ricanızın verdiği -gazla- diyelim. Hızla bu işi halledeceğim. (Hatta siz de istediğiniz kadar baskı yapabilir “e hadi artık” maili atabilirsiniz… :)

  Ben dosyayı hazırlarken size de incelemeniz veya denemelere başlamanız için 3 adres önereceğim hemen:

  http://www.blogger.com
  http://www.wordpress.com
  http://www.blogcu.com

  :) Bunlarım hepsi ücretsiz, dakikalar içinde blog kurabileceğiniz büyük, kendini kanıtlamış blog siteleri…

  Görüşmek üzere; sevgiler.

 6. Özgür

  30 Tem 2008 at 12:33

  Uzmanlık değil de “pratiklik kazanmak” kavramına kesinlikjle katılıyorum. :)
  Uzman anne olunmayacağı gibi uzman baba da olunamazsan sanki çünkü geçen her saniye çocuğunuzun büyümesi ve yeni bir şeyler ortaya çıkması demek dolayısıyla siz uman olduğunuz “an”da uzmanlığınız sona eriyor aslında çünkü her “an” zaman ilerliyor… (Felsefeye de bulaştık galiba iyi mi) :)

 7. Tebrik ediyorum.
  Gercekten diger blog sayfalari gibi deil burasi
  Benim blogger bir cok arkadasim war her sn yaziliyor nitelik denen birsey yok.
  Gercekten bu site cok ozenli we bilgili
  Tesekkurler

 8. Az buçuk sosyoloji okumuşluk da varken bende :)) bugün bile yine çaresiz kalakaldım…Emzirmeyi kesme çalışmaları yaparken son zamanlarda bu çaresizliği sık sık hissediyorum..İnternetten bakıyorum diğer anneler-babalar ne yapmış ki bu süreçte babaların da rolü yadsınamaz bizde farklı hep farklı…B,ir noktada rotamız şaşıyor…Diyorum ki sonuç olarak her çocuk için farklı bir yöntem…Okuyun blogları görün:)))Her çocuk için farklı bir çözüm..Mesela Chicco’nu spreyi bizde işe yaramıştı..Buyrun buradan bakın…Ne yapacağız:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑