Bebek ve Çocuk Fotoğrafları Çekmek Üzerine

Uzun zamandır bebek ve çocuk fotografları çekmekle ilgili birşeyler yazayım istiyordum. (Bu arada daha önce başladığım doğum fotoğrafçıları dosyası‘na devam edeceğim; ikinci bölüm çok yakında) Ben kendimi toparlayı bebek ve çocuk fotografı çekmekle ilgili fikirler, öneriler, ipuçlarını yazana kadar “hazır yapılmışını” buldum. Hem de çok taze…

Uzman.Tv’de “Bebek Fotoğrafı Nasıl Çekilir” diye yepyeni, taptaze bir bölüme denk geldim az önce; sanırım ilk girenlerden biri benim çünkü bölümün içindeki videoların izlenme sayısı daha kimselerin gelmediğini gösteriyor.

“Fotoğraf Sanatçısı Zerin Kültüral, bir bebeğin nasıl fotoğraflandığını ve fotoğraflarken kullandığı yöntemleri anneler ve bebek sahibi olacak anne adayları için anlatıyor.” diye bir tanıtımı var bölümün. Demek ki bebek ve çocuk fotograflarını sadece anneler çekmeli; babalar bu konudan uzak durmalılar, videolardan faydalanmamalılar.

Bölümde bir çok video var; başlıklarını da aktarayım; tam olsun:

– Konsept bebek fotoğrafçılığı nedir?
– Bebeğimin konsept fotoğraflarını çektirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
– Çocuk sahibi olacak çift ile fotoğrafçının anlaşması neleri kapsar?
– Yeni doğan bebek nasıl fotoğraflanmalı?

# Uzman.Tv’deki Bebek Fotoğrafı Nasıl Çekilir? bölümü için tıklayın
# Daha önce yazdığım Doğum Fotoğrafçıları Dosyası’nın ilk bölümüne ulaşmak içn buyrun tıklayınız

0 Comments

  1. Merhaba
    tebrik ederim videolar okarar tazeki 2-3 saatlik . tesadüfen sizin yazınızı gördüm.
    tabiki bu sitede yayınlana videolar sadece anne adayları ve anneler için değil:)babalar içinde yapıldı.şu an bu eleştiriniz doğrultusunda bu hatayıda düzeltiyorlar.
    sevgiler

  2. Bebek ve çocuklarının fotoğraflarını çeken tüm anne babalar dikkatle izlesinler videoyu, güzel ipucları var zaten Zerin Kültüral bu konuda aşmış bir isim, daha güzeli olsun diyenler kapsınlar tontişlerini koşsunlar Zerin’e :)

  3. Yurt dışındaki blogger babalar da kendilerinin sadece fotoğrafçı olarak görülmesinden şikayetçiler. Bizim babalar daha o kadarına haiz olamadılar mı demek bu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑