Bebek İhtiyaç Listesi – Revize Edilmiş Versiyon

Gecenin bu saatinde revize edilmiş bir bebek ihtiyaç listesi yayınlamamın bir sebebi var… (Hayır, kızımıza kardeş gelmiyor – şimdilik) Baş konuk yazarımızdan – evimizin annesinden -  revize edilmiş bebek ihtiyaç listesi tam şu anda posta kutuma düştü. Listenin neden revizyon gerektirdiğini ve düşüncelerini kendisi yazmış zaten, bana kalan eski listeye -ki Mayıs 2007 tarihli- link koymak ve yeni listeyle ilgili yazılanları ve listenin kendisini aşağıya koyuvermek:

Eveeet,
Kac günlerdır güüncellemiş olmama rağmen göndermeyi beceremediğim Bebek İhtiyac Listesi’ni sonunda gönderiyorum. Nisan ayında doğacak bebekleri için şimdiden hazırlıklara başlayan arkadaşlarımız Kubı ve Su, bir zamanlar Zeynep doğmadan önce hazırlamış olduğumuz listeyi inceleyerek ve çok para kazanmaları gerektiği yorumunu yapınca listeyi tekrar gözden geçireyim dedim.

şu anda olaylara, bir çocuğum olmasına, onun bakımı ve ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili yaklaşımlarıma bakınca yaşamış olduğum değişim beni gerçekten şaşırttı. Zamanın ve tecrübenin bunları ne kadar etkilediğinin ayırdına kısacık bir liste sayesinde varmak da ayrıca ilginç oldu.

Çok uzatmayayım, liste bu linkte bakar fikir alırsınız ya da artık fikir verecek durumdaysanız siz de yorumlarınızı yazarsınız.

Bu arada Kubi’ye geçen gün sözlü olarak da bildirim yaptım bir takım faydalı demirbaşlar dışında bu sadece bir başlangıç :) Çok çalışmak lazım çooook.

Revize edilmiş Bebek İhtiyaç Listesi için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

0 Comments

 1. Bu post nasıl ilaç gibi geldi anlatamam..
  Tam yeri tam zamani oldu bizim için :) Ocagin ilk haftasindan itibaren artik alisverise basliyor ve ocak ayı icinde bitirmeyi ongoruyorduk.
  Haliyle su anda listeler havada ucusuyor bilgisayarimda.
  ENn yeni liste, daha guncel liste şeklinde :)
  Tecrubeli bir anne tarafindan revize edilmişin yerini hiç bir şey tutamaz.
  Teşekkürler Deniz Hanım.

 2. Sağol Deniz süpersin…

  Zaten izcindik , bu yeni listede harita gibi bir şey bizim için.

  Biz şimdi hepsini büyük bir hevesle alırız .

 3. Harika bir fikir! Öok teşekkür ederiz. Tam zamanında geldi, tekrar kontrol ettim aldıklarımızı.
  Selamlar

 4. teşekkürler, biz de liste yapmaya başlamıştık, çok faydalı oldu.

 5. liste için teşekkürler, birşeyi merak ediyorum Zeynep’in tişortlerini nereden alıyorsunuz ? yada nerede yaptırıyorsunuz hepsi harika : )

 6. Merhaba ֖zgür,
  Listen süper olmuş, bana eski günleri hatırlattı :)

  Yalnız kulak çubuğu ile ilgili bir haber girmiştik geçen ay oradan aşağıdaki paragrafı alıntılıyorum;

  “İşitme kaybı yapar
  Kulaktaki kirin dışarı çıkma mekanizmasının nasıl bozulduğunu ise Dr. Pata şöyle açıklıyor:
  “Kulak kiri kulak pamuklarıyla temizlenmeye çalışılırsa hem kulak yolundaki kir biraz içeriye doğru itilmiş olur, hem de kulak salgısını dışarı atan tüylerin hareketi kısa süreli de olsa bozulur. O esnada salgı salgılanmaya devam eder ama tüyler çalışmadığı için dışarı atılamaz. Bir müddet sonra bu tüylerin taşıma kapasitesini aşan şekilde salgı birikir. Dışarı atılamadığı zaman da birikerek kulak kanalını tamamen kapatır ve problem başlar. Kulak kanalını tamamen doldurana kadar şikayet yapmaz. Kulak kanalı 7–8 milimetre genişliğinde silindir şeklinde bir kanaldır. Bu kanalda bir toplu iğnenin geçeceği kadar bir delik bile kalsa işitme problemi yaşanmaz, ancak bir dolgunluk problemi yapabilir. Genellikle havuza ya da denize girdikten veya banyodan sonra, birikmiş olan kulak salgısı su ile şişer ve kulak kanalını tamamen doldurur. Doldurduğu zaman işitme kaybı ve dolgunluk hissedilir. Hatta zaman zaman kulak çınlaması ve baş dönmesi bile yapabilir.” “

 7. Merhabalar,

  Liste icin tesekkurler hem size, hem esinize…
  Bizim bebegimizin de tahmini dogum tarihi 10 Temmuz. Yani Zeynep’ten 2 yil sonra, ama hemen hemen ayni zamanlarda dogacak. Bir sey merak ediyorum. Esiniz ya da siz cevap verebilirseniz cok sevinirim.

  Hastane cikis seti diye birseyden bahsediliyor. Az once, neymis diye internette arastirdim.
  Bu hastane cikis setleri hep uzun kollu ve uzun pacali seyler. Yeni dogan bebeklere, mevsim ne olursa olsun uzun kollu mu giydirilir? Ya da boyle bir set almazsam neler almami onerirsiniz? Kollu, kolsuz badi, corap, sapka, eldiven vs.?

  Musait oldugunuzda cevap verirseniz cok sevinirim.
  Tesekkurler…

 8. merhabalar, listenize su an ulasilamiyor… siteyle ilgili bir sorun mu, sizin yapabileceginiz birsey var mi… sevgiler…

 9. ama bu liste açılmıyor :((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑