Bebeklerle Kamp Yapmak

Daha önce bu konudan biraz bahsetmiştim. Bir iki gün önce yabancı bir sitede de bu konuyla ilgili öneriler görünce bir kenara ayırmıştım. (Bu aralar hep gazete haberleri yayınladığımdan olsa gerek, bir kaç satır yazayım diye düşündüm) Malum günümüz şehir hayatında (özellikle büyükşehirleri kastediyorum) değil ufak tefek şehir dışı kaçamakları şehir içinde bile park bahçe ve yeşillik bulmak çok zor. (Ataşehir’de yaşamanın bir avantajı olarak cevremizde çocuk parkı ve yeşillik bulmak çok zor değil) Bebekleri betonlar arasından biraz olsun kurtarmak, biraz yeşillikle, çimenle, ağaç gövdeleriyle filan tanıştırmanın ilerde faydasını göreceimizi düşünüyorum. (Kızımız dünyayla tanışmaya ve keşfetmeye başladığı ilk zamanlarda ağaç gövdelerinden korkuyordu, sonra yavaş yavaş dokunmaya başladı, şimdi araları iyi)

İstanbul için yakın çevrede hafta sonu tatili (kamp olsun, pansiyon veya otel olsun) için en kolay alternatifler şile ve Ağva. Her iki belde de birer kamp yeri bellemiş olarak şile’de Karyat‘a veya daha da konfor arayışındaysak Ağva’da Woody-Ville‘İ tercih ediyoruz.

Çadır yerine Vosvos Karavanımızda kaldığımız için çadırcılara nazaran biraz daha rahatız açıkçası ancak güvenlik ve kondor olarak çok kat kat bir farklılık olmadığını da biliyoruz. (Çadırda da kalmışlığımız var en nihayetinde)

“Kampçılık” dedndiğinde internetteki kaynaklarda genelde çadırlı kampçılara yönelik tavsiyeler var bu arada. Bir kaç link vermeden önce tek önerebileceklerim şunlar:
– Sağlam ve çok koruma faktörlü güneş kremi. (Sadece velet için değil kendinize de)
– Arada içinde oyalansın diye taşıma imkanınız varsa park-yatak
– Sineklerden korunma için güvendiğiniz yöntemler
– Geceleri soğuk olabilir, hazırlıklı olmakta fayda var…

Tips for camping with your baby
(ingilizce)
Family camping hacks (ingilizce)

0 Comments

  1. Hımm bir kampçı daha ne güzel. Ama bebek olduktan sonra ne kadar istesemde eşimi kandırmayı başaramadım kamp için yada başı boş güneyde gezmek için.

    Bakalım ileride tekrar döneceğiz kamp olayına umarım oğlan büyüdükçe.

    Geçen haftasonu Enes teydim istanbul üniversitesinin kampında. Ve hem oğlanın hemde eşimin rahat ettiği yer benim en sevdiğim tatil yeri oluyormuş anladım. İncecik kum, dalgasız sığ bir deniz ve çevrede dolaşan bol çocuk, işte mutluluk bu !

    Bir gün son model bir otokaravan ile gezme hayallerimi saklı tutuyorum ama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑