Fotograf Yarışması: Bir Dokunuş Dünyaları Anlatır

Fotograf çeken bir baba olduğumu biliyorsunuz. (Tamam, biraz fazaca fotograf ceken ve çektiklerini paylaşan bir baba olduğumu da biliyorsunuz) Dolayısıyla algıda seçicilik ilkesi uyarınca fotograf yarışmalarının ister istemez ilgimi çekiyor olması şaşırtmaz sizi.

Üstüne üstlük bir de anne – baba – bebek – çocuk – dokunmaz anahtar kelimelerinin de işin içinde olduğu bir fotograf yarışması daha da ilgi çekici olur elbette.

Prima‘nın yeni ürünü Prima Premium Care‘in tanıtımı için düzenlenen bir fotograf sergisine gittigimden, “dokunmak” konusuna kafayı takmış olan Prof.Sabiha Paktuna Keskin’le tanıştığımdan (ve ileride daha uzun bir sohbet için söz aldığımdan) bahsetmiştim. (Yoksa sadece Ayşe Arman’la tanışıp sohbet ettiğimden mi bahsetmiştim) Neyse… Şengül Pallı’nın doğum fotogaflarından oluşan “dokunmak” temalı sergi aktivitesinin ikinci bir ayağı daha varmış… Şu anda bahsetmekte oldugum fotograf yarışması…

Katılım şartı olarak sitelerinde yazılı olan şartlar oldukça basit şeyler; kolaylıkla halledilebilir. Temelde yapılacak olan şey siteye üye olup (Ben aradım, siz aramayın, solda en altta üye girişi) bebeğinizin temayla (Bebeğinle Dokunma Anları) alakalı bir fotografını yollamak. Yarışma 6 hafta sürüyor ve her hafta o haftanın fotografını seçiyorlar ve seçilen fotograf, sahibine bir yıllık Prima Premiumcare bebek bezi kazandırıyor. (Daha ne olsun) (Ücretsiz bebek bezinden bahsediliyor diye arşivdeki bir yazıya onlarca yorum geldiğini biliyoruz ) Daha sonra haftanın fotografları arasından da bir final turu yapılıp ilk üçe büyük ödüller de verilecekmiş; bunu da atlamamak lazım.

Bu arada fotografları oylamak için de siteye üye olmanız gerekiyor, arkasından yollanan fotografları görüp oy kullanabilirsiniz.

Önerim, üşenmeden ŞURAYA tıklayarak Prima Premiumcare‘in web sitesine gitmeniz ve üye olup fotograf olayına girişmeniz. (Belki benim yolladığım fotografa da rastlarsınız, belli mi olur ;-)

Bu arada, belirtmeden de geçmeyeyim Prima Premiucare‘in ürün standlarını tasarlayan arkadaş da tanıdıkmış, yeni öğrendim… Kızımızın amcası olur kendisi… : )

0 Comments

 1. Merhaba,

  Aylar önce gerçekten heves ederek “GAP Baby Calling Turkey” yarışmasına katılmıştım. Sonuç hüsrandı. Benim canımı sıkan kazanamamak değildi. İnanılmaz resimler oy alıyordu. Hem de dudak uçuklatacak sayıda oylar… Hem de üyelerin günde bir oy hakkı varken! Sonradan anladım işin iç yüzünü. Bazı anne ya da babalardan oy potansiyelinizi bana gönderin ben de size göndereyim şeklinde mailler alınca… Kategoriler vardı yarışmada; cinsiyet ve yaş. Kızlar erkekler ile, büyükler küçükler ile oy potansiyellerini(!) değiş tokuş etti. Hatta günlük oyları bir insanın 24 saat aralıksız oy verse bile mümkün olamayacak boyutlara geldiğinde script yazıldığı anlaşıldı ve bir takım önlemler alındı. Ama geçmiş ola…

  Neyse az önce siteye baktım da fotoğrafları ve yine en çok oy alanları görünce tepem attı. Paylaşmak istedim :)

  Ha sonuçta ne oldu derseniz. Orta aşamada juri devreye girdi (yanlış anlaşılmasın bu baştan beri duyurulan bir süreçti). Saçma resimler elendi. En son seçilenler arasından yine bir oylama yapıldı. Sonuçta hem güzel bir resim-çocuk hem çok çalışan(!) anneler babalar kazandı. Herkes mutlu…

  Sevgiler

 2. aman tanrım…yarışma sayfasını inceledim de…onlar nasıl fotoğraflar öyle…yanlış anlaşılmasın ben profesyonel fotoğrafçı değilim, hatta amatör fotoğrafçı bile değilim.

  ama kardeşim biraz temaya bak, firmanın amacını anlamaya çalış, di mi ama? belki çocuğum şöhret olur mantığından gına geldi artık…

  ben paşa paşa buradan Z.nin fotoğraflarına bakarım, oohh huzur içinde, mis gibi…

  svg,

  Ozge.

 3. geçen hafta keşfettim ben de burayı, kötü mü bir yıllık bebek bezi ihtiyacının karşılanması diyerekten fotoğraf yükledim. bakalım bi'şiler kazanacak mıyız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑