32.Hafta – Artık pembeleşiyoruz…

Kızımız şimdiye kadar kırmızıymış meğerse. Cilt altı yağ dokuları oluştukça rengi pembeleşmeye başlıyormuş. (Erkek çocuklarda mavileşiyormuş) (Çok kötü oldu di mi espri, bu saatte bu kadar.) Pembeleşen veletler, önümüzdeki iyi ay içinde kulak memesi kıvamına geldiğinde doğuma hazır oluyorlar… (Bu ilkinden de kötü oldu, biliyorum)

Enteresan, tırnaklar tamamen oluşmuş ve parmak uçlarına kadar uzamış. (Tırnak makasımız hazır, kızımızı bekliyor…) Tırnaklar filan uzamış olsa da veledimizin büyüme hızı bu hafta itibariyle yavaşlıyormuş. Artık olası bir erken doğuma hazırlıklı olmak lazımmış. (Deniz’in yolladığı linkleri okudum, hazır mıyım bilmiyorum, filmlerdeki gibi otomobilde filan doğum yaptırtabileceğimden şüpheliyim, ancak başı dışarı çıkan veledi, başından tutup dışarıya doğru kanırtmayacak kadar da bilgi sahibiyim)

Bu arada bu gebelik rehberlerini yazanlar bu son haftalarda iyice baymış olmalılar ki çok fazla detay vermez olmuşlar. Sİndirim için anneler lifli yiyecekler tüketsinler, kalsiyuma, vitamine devam… Dolayısıyla neymiş, cuma günkü doktor randevumuzu bekleyip, fazla sabırsızlanmadan yeni ultrason senasımıza hazırlanıyormuşuz…

0 Comments

  1. 24 haftalik bir hamile olarak uzulerek bildiriyorum, sitenizi ancak daha yeni kesfettim. ve haliyle yetismek icin butun arsivi sirayla okuyorum. ellerinize saglik… muptelasi olunacak tv dizileri veya cekirdek citlemek gibi olmus (pek akici manasinda)….
    su anda farkettim ki pek de ciddiye almisim… bu yazinizi okurken ‘aaaa ne enteresan erkeklerde mavi oluyormus bak ondan demek filan diye aklimdan gecirirken’ evet duyuyorum huahaahaha … espirinizi belgesel tadinda bir gerceklik olarak algiladim neyse…. demek istedigim surukleyici bilgi verici ve İNANDİRİCİ bir siteniz var reklam almasi da sizin hakkiniz sonucta bu da bir emek ve ciddi calisilmis (okuyan inaniyor)… sahsen bana cok yardimci oluyor.TESEKKURLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑