Dikkat Bebek Var

Hafta sonu Remzi Kitabevi’nde aylaklık yapıp (ki bu aylaklıklar sonunda para saçmak suretiyle dışarıya bir dolu kitap ve dergiyle çıkmaya yol açıyor) raflar arasında dolanırken; bir bebeklik güncesine denk gelmemizle yeni bir boyut kazandı. Küçükken salonumuzdaki büfenin en alt çekmecesinde duran; okumayı bilmesem de açıp sayfalarını karıştırdığım, annemin benim için tuttuğu doğum sonrası günlük geldi aklıma. Bir benzerinden edinmek aklımızdaydı zaten. Raflar arasında ithal bir günlük bulduk; fiyatını öğrenmek için kasaya gittiğimizde paketi açık olduğundan ve çok kirli olduğundan almamaya karar verdik. O sırada kasadaki kız (bayılıyorum bu modele) ellerinde başka örnekler de olduğunu söyleyip bir dolu bebeklik güncesi getirtti. Aralarındaki futbol takımlı bebek günlükleri hafif bir tiskinme yarattıysa da bünyede, çok beğendiğimiz bir tane bulduk: Dikkat Bebek Var – Bebeğimin İlk Günlüğü

Domino yayıncılık tarafından hazırlanmış. İÇinde oldukça enteresan bilgilerin sorulduğu; anne ve babaya doldurmaları için hamileliğin ilk öğrenildiğinden bu yana sayfalar hazırlanmış olan; bizim aklımıza gelmemiş bir çok eneteresan madde olan bir günlüktü. Aldık biz de… :)

İlginizi çekerse ideefixe.com’da var. (Hoş ideefixe’de mavi ve pembe var; bizim aldığımız bu iki renkten biri değil veya bize öyle geliyor. ) İçinden de bir CD çıktı, üzerinde dediğine göre CD yardımıyla günlüğü online tutmak da mümkünmüş. (Görüldüğü gibi benim pek ihtiyacım yok)  :)

Aynı akşam günlüğü incelerken de aklıma şöyle bir fikir geldi. Veledin doğduğu gün gidip bir çok gazeteden alıp; hemen kaldırıp saklayacağım. (Dergi de olabilir) Yıllar sonra kızımıza “al bakalım doğum gününün gazeteleri, memleket bu haldeydi; haberler şöyleydi” diyebilmek için. (Hoş, artık internet var ama olsun, kağıda basılı gazetenin yerini internetin doldurulamayacağı araştırmalarca kanıtlanmakta)

0 Comments

 1. http://www.youtube.com/watch?v=OBu9Jmd3KLQ

  Yakışıklı görmek istersiniz diye düşündüm :)

 2. favori internet kitapçınız der ya: “eğer bu kitap ile ilgilendiyseniz…” işte bu kıvamda bir önerim daha olacak

  “anne bana seni anlat” ve “baba bana seni anlat” ayrı ayrı alınabilineceği gibi set halinde alınca içinden bir de yıldız ibrahimovanın “çocukca şarkılar” cd’si çıkıyor. çocuğunuz 1 yaş civarına gelince bu cd daha çok anlam kazanıyor. çok keyifli oluyor. kızım 2.5 civarindayken “saglam olmak istersen”i (13.parça) kesfetti – defalarca dinliyorduk.

  pardon dönelim kitaplara: 365 soruda kendinizi anlatıyorsunuz. yormadan, keyifle harika bir anı defteri kalıyor elinizde…

 3. Set olarak internette satilanlarini gordum, ama kargo ucreti cok yuksek. Bildigimiz zincir kitapcilarda set halinde bulma sansimiz var mi acaba?
  Bilgi verebilirseniz cok seviniriz.
  Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑